Najnowsze artykuły

Jak pomalować lusterka przy użyciu...

Ciekawe lusterka? Możesz dopasować je do zacisków hamulcowych lub felg i emblematów. Możesz wybrać kolor i efekty wykończenia. Chcesz, aby Twój...

Czytaj Więcej

Najważniejsze wskazówki dotyczące podróżowania z pupilem

Te najważniejsze wskazówki dotyczące podróżowania ze zwierzętami domowymi powinny pomóc złagodzić Twój niepokój. Bo spójrzmy prawdzie w oczy, podróżowanie ze zwierzętami domowymi jest stresujące! Ale co jest bardziej stresujące, to myśl o pozostawieniu swoich zwierząt w domu lub pod opieką innych. Oczywiście, nikt nie dba o nie tak, jak Ty! Prawda?

Istnieje wiele opcji, co zrobić, gdy podróżujesz z dala od domu. Hotele dla psów, wynajęcie opiekuna lub przeniesienie ciężaru, choć uroczego, na przyjaciela to tylko niektóre z możliwości. Są to najczęstsze, do których ludzie się uciekają. Czasami jednak nie ma innej możliwości i trzeba podróżować z pupilem. Chociaż może to być dość trudna procedura, Save A Train ma kilka najlepszych wskazówek, które pomogą Ci podczas podróży ze zwierzętami!

Porady dla zwierząt 1: Przynieś smakołyk!

Podróżowanie do nowego miejsca może być i prawdopodobnie będzie stresujące dla Twojego zwierzaka. Dlatego upewnienie się, że jest on tak zrelaksowany, jak to tylko możliwe, jest kluczem do komfortowej podróży dla wszystkich zainteresowanych. Zabierz ze sobą jego lub jej zwykłe zabawki, koce i inne przedmioty, które mogą sprawić, że Twój pies lub kot poczuje się komfortowo. Czy były spokojne i nie zrobiły nic złego? Upewnij się, że je nagrodzisz, aby w przyszłości podróżowanie ze zwierzętami było bardziej komfortowe.

pies

Pet Tips 2: Ale nie za dużo smakołyków...

Mam wrażenie, że to oczywiste, ale i tak Ci to wyjaśnię! Nie podawaj im ciężkich posiłków ani nie pozwalaj pić zbyt dużo wody, aby Twój zwierzak nie miał ochoty ulżyć sobie w niewygodnym miejscu! (Ostrzegaliśmy, że podróżowanie ze zwierzętami domowymi może być trudne!)

 

Porady dla zwierząt domowych nr 3: Ćwiczenie

Czy Ci się to podoba czy nie, te Najlepsze Wskazówki dotyczące podróżowania ze zwierzętami oznaczają, że będziesz musiał wykonywać jakąś formę ćwiczeń! Tuż przed rozpoczęciem podróży, zabierz je na jakieś energiczne ćwiczenia! Jeśli masz kota, który nie lubi, gdy zabiera się go na spacer, spróbuj pobudzić go do działania w środku. Prowizoryczne zabawki mogą mieć postać na przykład mopów do kurzu! Zaufaj mi... mam doświadczenie w podróżowaniu ze zwierzętami!

 

Porady dla zwierząt 4: Sprawdź wymagania ambasady

Różne kraje mają różne wymagania. Wiele krajów wymaga okresów kwarantanny, więc jeśli chcesz spędzić czas podróżując ze swoim zwierzakiem, upewnij się, że to sprawdzisz! Większość krajów wymaga szczepień na wściekliznę, bordetellę (kaszel kenelowy) i parvo. Zadzwoń do ambasady i zrobić swoje badania online, aby zobaczyć, jakie są wymagania kraju, i upewnij się, że masz swoje dokumenty pod ręką podczas przekraczania granicy.

 

5. Zdobądź świadectwo zdrowia

Świadectwa zdrowia są wymagane przez linie lotnicze, służby graniczne, hotele, ośrodki opieki nad zwierzętami domowymi i inne podmioty podczas podróży ze zwierzętami domowymi. W wielu przypadkach, gdy podróżujesz ze zwierzętami domowymi, musisz uzyskać świadectwo zdrowia w ciągu 10 dni od rozpoczęcia podróży. Przed wizytą u weterynarza zapoznaj się ze szczegółowymi wymaganiami dotyczącymi trasy podróży, aby mogli oni uwzględnić wszystko, co niezbędne w zaświadczeniu.

 

6. Przechowuj elektroniczną kopię świadectwa zdrowia swojego zwierzęcia

Wiele hoteli, operatorów turystycznych, centrów opieki nad zwierzętami, linii lotniczych oraz agencji celnych i imigracyjnych wymaga wydrukowania świadectwa weterynaryjnego Twojego zwierzęcia. Zamiast drukować kopie dla każdego możliwego przypadku, wydrukuj kilka i zachowaj kopię elektroniczną, gdy podróżujesz ze zwierzętami.

Myscha Theriault jest autorką bestsellerów i znaną na całym świecie felietonistką podróżniczą, która podróżuje w pełnym wymiarze godzin wraz z mężem dziennikarzem naukowym i olbrzymim labradorem retrieverem. Mając pod ręką kopię elektroniczną, jest zawsze gotowa do przedstawienia świadectwa zdrowia swojego psa, jeśli zajdzie taka potrzeba.

"Drukarka w hotelowym centrum biznesowym pozwala mi na wydrukowanie w formacie PDF kopii świadectw zdrowia naszej Labradorki, na przykład kiedy musimy zarezerwować dla niej popołudniową opiekę w drodze. To utrzymuje bałagan papieru w dół dzień po dniu, jednocześnie pozostając przygotowanym na zmiany w ostatniej chwili w naszym harmonogramie."

 

7. Sprawdź lokalnych weterynarzy

Na wszelki wypadek, gdyby coś wydarzyło się w drodze, nie chcesz być pochłonięty szukaniem renomowanego weterynarza. Zapisz informacje kontaktowe do kilku weterynarzy w okolicy, którą odwiedzasz, zanim zaczniesz podróżować ze zwierzętami domowymi.

 

Mamy nadzieję, że te najważniejsze wskazówki dotyczące podróżowania z Twoimi zwierzętami trochę złagodziły Twoje nerwy!