Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

Najlepsze wskazówki jak podróżować po Europie pociągiem w 2021 roku

Podróżowanie koleją po Europie to wieloletnia tradycja, która nie przemija w najbliższym czasie - pociągi są najszybszym, najbardziej ekologicznym i najbardziej efektywnym sposobem przemieszczania się z miejsca na miejsce. Chociaż nasz system biletów kolejowych eliminuje ból związany z organizacją podróży pociągiem, pozostaje jeszcze wiele planowania i przygotowań. Aby pomóc Ci zaplanować idealną podróż po Europie, oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące podróżowania pociągiem po Europie.

Zaplanuj trasę podczas podróży pociągiem po Europie

Aby podróżować do Europy pociągiem w 2020 roku, ważne jest, aby rozważyć zaplanowanie trasy i ile czasu spędzisz w każdym miejscu. Jeśli Amsterdam, Berlin, Londyn, Mediolan, Paryż i Wenecja są na Twojej liście miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć, zaplanuj najbardziej sensowną trasę, aby to osiągnąć. Zrób listę miejsc, które chcesz zobaczyć i w ten sposób będziesz mógł z grubsza zaplanować swoją podróż. Zdecyduj o datach i liczbie dni, które spędzisz w każdym miejscu, aby zrealizować swój plan podróży.

Nie próbuj zapakować swojego planu podróży zbyt wieloma miejscami

Jedną z najgorszych rzeczy, jaką możesz zrobić podczas podróży pociągiem po Europie, jest próba zmieszczenia się w zbyt wielu miejscach. Istnieje naturalna tendencja, aby spróbować i jam jak najwięcej miast i krajów, jak to możliwe w swojej podróży, jednak nie ma sensu w podejmowaniu podróży, jeśli nie zamierzasz doświadczyć każdego miejsca prawidłowo! Spakowanie zbyt wielu miejsc do planu podróży może być kosztowne i może zamienić wakacje w plątaninę hotelowych check-ins i check-outs.

Ważniejsze jest, aby cieszyć się każdym przystankiem w pełni, niż próbować zmieścić zbyt wiele. Zaoszczędzisz na transporcie i zyskasz więcej czasu na odkrywanie swoich miejsc docelowych.

waluta

Sprawdź walutę

Planując trasę podróży pociągiem po Europie, upewnij się, że sprawdziłeś waluty poszczególnych krajów. Nie każdy kraj w Europie używa euro. Nawet niektórzy członkowie UE, tacy jak Bułgaria i Chorwacja, nadal używają własnej waluty, która jest charakterystyczna dla danego kraju. Sprawdź listę krajów, w których obowiązuje euro i tych, w których nie obowiązuje.

Wcześniejsza rezerwacja noclegów

Chociaż możliwe jest rezerwowanie hoteli i hosteli w miarę przemieszczania się z miejsca na miejsce, sugerujemy, abyś spróbował zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby nie przyjechać nigdzie bez zabezpieczonego zakwaterowania. Spróbuj zarezerwować hostele/hotele z wyprzedzeniem dla pierwszego jednego do trzech miast, szczególnie w popularnych miastach w szczycie sezonu, takich jak Berlin i Praga. Wydarzenia, takie jak festiwale w miastach, również mają wpływ na dostępność. Nie martwiąc się o zakwaterowanie, możesz spędzić czas robiąc więcej rzeczy, takich jak zwiedzanie i ciesząc się wolnym czasem!

Nocuj tak często, jak to możliwe - Podróżuj po Europie pociągiem

Jeśli planujesz spędzić w danym mieście tylko jeden dzień, postaraj się dojechać tam nocnym pociągiem. Nie chcesz spędzać czasu w ciągu dnia podróżując nocnym pociągiem, możesz zaoszczędzić pieniądze na zakwaterowaniu i mieć więcej czasu na zwiedzanie miejsca docelowego. Podczas rezerwacji biletu na pociąg nocny upewnij się, że sprawdzisz, ile czasu zajmuje dotarcie z jednego miejsca do drugiego.

Rozmawiaj z ludźmi podczas podróży pociągiem po Europie

Pamiętaj, aby rozmawiać z mieszkańcami lub innymi pasażerami podczas podróży pociągiem. Informacje, których Ci udzielą mogą być bardziej wartościowe niż wszystko, co znajdziesz w przewodniku. Rozmawiając z innymi, możesz uzyskać porady na temat najlepszych miejsc do jedzenia, tańca, ukrytych klejnotów, wspaniałych miejsc do zwiedzania i najłatwiejszych sposobów poruszania się.