Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

Top 5 najpiękniejszych lasów w Europie

Przedstawiamy listę 5 najpiękniejszych lasów w Europie, w sam raz na świąteczny sezon urlopowy! Kwintesencją wakacji dla większości miłośników podróży jest plaża. Ale Europa ma o wiele więcej niż tylko wybrzeże do odkrycia. Dołącz do nas i wybierz się na wycieczkę po najpiękniejszych lasach Europy.

Zapomnij o zatłoczonych plażach z ich głośnymi dziećmi i natrętnymi handlarzami. Czasami nie można pobić spokoju i wyciszenia, jakie daje dobry las. Przebywanie na łonie natury jest naprawdę terapeutyczne, więc pozwól nam wziąć liściasty gambol wokół niektórych z Europy najbardziej frontdescent finest.

Nasz pierwszy na liście najpiękniejszych lasów w Europie - Las Bawarski, Niemcy

Park Narodowy Las Bawarski jest pierwszym i największym parkiem narodowym w Niemczech, a także jednym z najpiękniejszych lasów w Europie. Dlaczego? Uważamy, że jego urok leży w prostej, ale bogatej dzikiej przyrodzie. To zasługa człowieka, który zostawił ją w spokoju! Park oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy, majestatyczne szczyty (najsłynniejsze z nich to Grosser Falkenstein, Lusen i Grosser Rachel), rozległe szlaki turystyczne i rowerowe, lustrzane jeziora, możliwości uprawiania sportu, fascynujący spacer po koronach drzew i wiele innych.

Chcesz zabrać rodzinę na ekscytującą i jedyną w swoim rodzaju przygodę podczas pobytu w parku? Spacer po drzewach (Baumwipfelbad) w Parku Narodowym Lasu Bawarskiego to obietnica bliskiego spotkania z naturą i przygody dla całej rodziny. Drewniany, bezbarierowy chodnik o długości 1300 metrów prowadzi zwiedzających do podstawy wieży widokowej w kształcie kopuły, oferując po drodze fantastyczne widoki na las. Po drodze można również wziąć udział w ekscytujących zajęciach. Jednak to, co najlepsze, zostawione jest na koniec. Z 44-metrowego tarasu widokowego można podziwiać niezakłócone widoki na las, a nawet na pokryte śniegiem Alpy.

las bawarski

Trillemarka Rollagsfjell Forest, Norwegia

Witamy w dzikiej puszczy! Trillemarka Rollagsfjell Nature Preserve jest jednym z ostatnich dziewiczych obszarów leśnych w kraju. Jest to idealne miejsce do wędrówek wśród starych lasów, jazdy na nartach po dziewiczych górach i łowienia ryb w prawdziwie malowniczych rzekach i jeziorach. Znajduje się tu również wiele, w sumie 93, gatunków z Czerwonej Listy. Koniecznie wybierz się na wycieczkę do posągu zwanego Madonna z Dzieciątkiem, znajdującego się 100 metrów poza parkiem, aby podziwiać niesamowite widoki na dolinę i nie tylko. Zabierz ze sobą wiele warstw odzieży, ponieważ klimat drastycznie zmienia się na tym obszarze.

 

Dolomity Belluno, Włochy

Park Narodowy Dolomitów Belluno rozciąga się od doliny Cismon do doliny Piave i został założony w 1990 roku w celu ochrony tego terytorium o ogromnej wartości przyrodniczej, które już od wieków cieszy się uznaniem ze względu na piękno swojej ekskluzywnej flory i jej rzadkość. W związku z tym podjęto decyzję o ochronie 32000 hektarów wspaniałej naturalnej panoramy przed rozwojem sportów zimowych.

Obszar ten jest obecnie obiektem dziedzictwa narodowego o nieocenionej wartości, gdzie, słusznie, rządzi natura. To, co kochamy w tym parku, to dziewicze i niedostępne położenie na granicach południowo-wschodnich Alp, gdzie w czasach prehistorycznych tworzyły się lodowce (ostatni zniknął ponad 10000 lat temu!).

Różnice istnieją między Tre Cime di Lavaredo i Dolomitami Bellunese, zwanymi bladymi górami ze względu na kolor powierzchni skalnej. Ożywcze płaskowyże i pionowe skaliste szczyty: są to miejsca, w których żyją orły przednie, stworzenia niemal legendarne ze względu na ich grację, szlachetność i majestatyczność w szybowaniu w przestworzach i rzadkość swojego gatunku.

Mamy nadzieję, że daliśmy Ci wystarczająco dużo powodów, aby odwiedzić Belluno Dolomity i dlaczego uważamy, że jest to jeden z najpiękniejszych lasów w Europie.

 

Ecrins, Francja

Spektakularny Parc National des Ecrins jest jednym z dziesięciu francuskich parków narodowych i drugim co do wielkości po Vanoise. 1000 km kw. obszar chroniony przecina Hautes Alpes i departamentów Isere, rozciągający się między Bourg d'Oisans, Briancon, i Embrun. Park pozostaje w większości nietknięty dzięki swojemu odległemu położeniu i oczywiście znajduje się na naszej liście najpiękniejszych lasów w Europie.

Poszarpany górzysty teren parku jest zdefiniowany przez spadające lodowce i szybko płynące rzeki, które stworzyły strome wąskie doliny. Latem do parku przybywają turyści, wspinacze skałkowi, rowerzyści górscy i biegacze rzeczni, aby cieszyć się wspaniałym klimatem i zapierającą dech w piersiach scenerią. W zimie popularne są wędrówki na rakietach śnieżnych, wędrówki od schroniska do schroniska i wspinaczka górska. Ośrodek narciarski Alpe d'Huez znajduje się tuż za granicami parku. Znajduje się on 10 km od Bourg d'Oisans.

 

Ostatni na liście najpiękniejszych lasów w Europie - las na stadionie piłkarskim w Holandii

The Unending Attraction of Nature to tymczasowa instalacja artystyczna, która przekształca stadion piłkarski Worthersee. Znajduje się on w Klagenfurcie i jest teraz lasem i instalacją artystyczną!

Około 300 drzew, z których każde waży do sześciu ton, zostanie ostrożnie przesadzonych nad istniejące boisko piłkarskie. W ten sposób powstanie wrażenie środkowoeuropejskiego lasu. Po przesadzeniu, las będzie żył własnym życiem, zmieniał kolory wraz z porą roku i przyciągał dzikie zwierzęta.

Zapraszamy do odwiedzin codziennie od 10.00 do 22.00 (wstęp wolny)!

 

Czy jesteś gotowy poczuć zapach świeżej ziemi i mokrego mchu? By cieszyć się wrażeniem światła słonecznego prześwitującego przez drzewa i rzucającego migotliwe cienie na ziemię?