Najnowsze artykuły

Jak pomalować lusterka przy użyciu...

Ciekawe lusterka? Możesz dopasować je do zacisków hamulcowych lub felg i emblematów. Możesz wybrać kolor i efekty wykończenia. Chcesz, aby Twój...

Czytaj Więcej

10 wskazówek jak utrzymać formę podczas podróży

Utrzymanie dobrej formy podczas podróży jest bez wątpienia wyzwaniem. Kuszące potrawy są zawsze w ofercie. To w połączeniu z przerwą w zwykłej rutynie ćwiczeń często prowadzi do wypadnięcia z wagonu fitness. Jak więc zachować dobrą kondycję podczas podróży? To nie jest tak trudne, jak myślisz. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, ćwiczyć trochę siły woli, a będziesz w stanie wrócić do domu w tym samym wspaniałym zdrowiu, które zaczęło się wakacje z.

Spaceruj jak najwięcej, aby utrzymać formę

Chociaż korzystanie z transportu publicznego może wydawać się najłatwiejszym planem, spróbuj zamiast tego chodzić. Krótkie dystanse są świetne dla tych, którzy nie są strasznie sprawni, ale im więcej ich zrobisz, tym bardziej zwiększy się Twoja sprawność podczas podróży. Długi szybki spacer może sprawić, że pozostanie w formie podczas podróży dla tych, którzy są już całkiem sprawni. Rozważ wysiadanie z autobusu lub taksówki kilka przecznic wcześniej, abyś mógł przejść resztę na piechotę. Pociągi to oczywiście także świetny sposób na przemieszczanie się nie tylko z kraju do kraju, ale także z miasta do miasta, a nawet w obrębie miast. Wyskocz z pociągu kilka przystanków wcześniej i poznaj miejsca i dźwięki w miejscu, w którym spędzasz wakacje, aby zmaksymalizować swoją zdolność do pozostania w formie podczas podróży.

Spakuj odpowiednie rzeczy

Jeśli planujesz pozostać w formie podczas podróży, to przygotuj się na bieganie, wędrówki, a nawet jazdę na rowerze, musisz mieć pewność, że masz odpowiedni sprzęt. Pamiętaj o tym podczas pakowania. Jeśli musisz wybrać pomiędzy kolejną parą eleganckich butów a parą trampek, spakuj trampki. Nie ma nic gorszego niż dotarcie do pięknego miejsca, uświadomienie sobie, że NAPRAWDĘ chcesz pobiegać i nie możesz, ponieważ zostawiłeś odpowiedni sprzęt w domu. Obudzenie się wcześnie i pójście na jogging jest jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie. Zanim wszyscy inni wstaną z łóżek, świat jest cichy i piękny. Nie możesz jednak robić tego w dżinsach i butach.

Wyznacz 15 minut na utrzymanie formy podczas podróży

Pozostanie w formie podczas podróży jest wszystko o ćwiczeniach. Nie można oczekiwać, aby utrzymać masę mięśniową i kondycję podczas podróży, jeśli jeść dużo jedzenia, pić dużo napojów i nie zrobić żadnych ćwiczeń. Potrzebujesz tylko 15 minut każdego ranka, aby wykonać mini trening. Jeśli jesteś na naturalnym terenie, takim jak plaża, wyjdź na zewnątrz, zanim zrobi się zbyt tłoczno, i ćwicz jogę lub trening siłowy na piasku. Trening cardio można osiągnąć poprzez bieg, wędrówkę lub szybką kąpiel. Na YouTube znajdziesz wiele świetnych filmów z pomysłami na krótkie, wakacyjne treningi, które pozwolą Ci utrzymać i poprawić kondycję podczas podróży. Staraj się też nie objadać wieczorami, ponieważ będzie to miało wpływ na Twoje poranne treningi i ostatecznie na to, jak dobrze pozostajesz w formie podczas podróży.

trening

Pozostań w formie podczas podróży, zdrowo się odżywiając

Pyszne, maślane croissanty i inne smakołyki mogą kusić Cię zza szklanych lad, ale zawsze warto zachować umiarkowaną siłę woli. Jedz smakołyki, na wszelkie sposoby, ale nie przesadzaj. Zjedz kilka owoców na śniadanie i sałatkę na lunch, aby pomóc Ci w utrzymaniu dobrej formy podczas podróży. W ten sposób utrzymałeś kalorie na tyle nisko, aby móc się trochę pobłażać przy kolacji.

Pozostawanie w formie podczas podróży poprzez chodzenie po schodach

Jeśli przebywasz w hotelu z wielu pięter, masz doskonałą okazję! Zamiast brać windę, wziąć schody! Ta prosta zmiana nawyku będzie uzyskać całą masę cardio do swojego każdego dnia, i ustawić się na znacznie zdrowsze i sprawniejsze podróży. Jeśli nie masz żadnych schodów lub tylko jeden lot, znaleźć kilka w najbliższej okolicy i uruchomić je w górę iw dół kilka razy, aby pomóc w utrzymaniu formy podczas podróży.

Jazda na rowerze, aby utrzymać formę podczas podróży

W ten sam sposób, w jaki zasugerowaliśmy, abyś chodził pieszo zamiast jeździć autobusem, spróbuj wypożyczyć rower zamiast łapać transport. W wielu krajach rowery są dostępne do wypożyczenia. Złap pociąg do pobliskiego miejsca docelowego, a następnie wybierz się na przejażdżkę rowerową przez resztę drogi. Kiedy będziesz chciał wrócić, po prostu wróć rowerem na stację kolejową i zostaw go tam, gdzie go znalazłeś - to świetny sposób na utrzymanie formy podczas podróży!

Sprawdź lokalne atrakcje i zadbaj o formę podczas podróży

W wielu krajach zaplanowano lokalne zajęcia w miastach. Joga lub ćwiczenia kalisteniczne w parkach lub zorganizowane wycieczki są często dostępne. Dołącz do tych działań, aby pozostać w formie podczas podróży. CrossFit jest kolejnym światowym fenomenem, który poprawia kondycję, więc poświęć trochę czasu w swoim harmonogramie, aby dołączyć do zajęć, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Twój lokalny przewodnik lub konsjerż powinien być w stanie wskazać Ci właściwy kierunek takich zajęć.

Wykorzystaj stacje kolejowe i lotniska jako trasy spacerowe

Choć podróż pociągiem jest świetną zabawą, nie ma zbyt wielu okazji do ćwiczeń, gdy jesteś w ruchu. To samo dotyczy samolotów. Podczas oczekiwania na lot lub pociąg, skorzystaj z okazji, aby podłączyć słuchawki i wybrać się na szybki spacer po terminalu, aby pomóc w utrzymaniu dobrej formy podczas podróży. Najpierw jednak upewnij się, że Twój bagaż jest bezpieczny! Zawsze zostawiaj swój bagaż podręczny z kimś zaufanym. Spacerując, włącz do spaceru kilka wypustek. Możesz wyglądać śmiesznie, ale Twoje ciało podziękuje Ci później. Utrzymanie formy podczas podróży wymaga korzystania z każdej okazji, która się nadarza. Zarezerwuj bilet na pociąg online tutaj teraz i daj sobie dodatkowy czas, który możesz wykorzystać produktywnie, aby pozostać w formie!

Spakuj swoje opaski fitness, aby być w formie podczas podróży

Opaski do ćwiczeń są lekkie, łatwe do przenoszenia i są świetnym sposobem na utrzymanie dobrej formy podczas podróży. Możesz je ustawić w swoim pokoju i stworzyć mini-siłownię w najbardziej dogodnym miejscu. Poświęć czas każdego dnia, aby zrobić rundę lub pięć z obwodu, a nie będziesz czuć się tak źle o jedzeniu wszystkich pysznych ciastek.

Ogranicz alkohol

Koktajl przy basenie lub lodowate piwo w pubie to zawsze przyjemna sprawa. Przesada w drugą stronę spowoduje spadek twojej sprawności fizycznej. Nie tylko z powodu cukru, ale także braku motywacji następnego dnia. Jeśli chcesz, możesz wypić kilka drinków, ale staraj się ograniczyć je do minimum. Pamiętaj, że słodkie koktajle mają bardzo dużo kalorii, podobnie jak piwo, a nawet białe wino. Spożywanie ich w celu utrzymania formy podczas podróży sprawi, że zaplanowane treningi będą o wiele trudniejsze.

 

Podróżowanie to w większości przypadków świetna zabawa. Może być jednak bardzo destrukcyjne dla każdego reżimu fitness. Pozostanie w formie podczas podróży polega na trzymaniu się zdrowego programu żywieniowego i jak najwięcej ćwiczeń, kiedy tylko możesz. Nie zapominaj o ograniczeniu słodzonych napojów alkoholowych.