Najnowsze artykuły

Jak pomalować lusterka przy użyciu...

Ciekawe lusterka? Możesz dopasować je do zacisków hamulcowych lub felg i emblematów. Możesz wybrać kolor i efekty wykończenia. Chcesz, aby Twój...

Czytaj Więcej

Najlepsze zimowe festiwale w Europie

Wykorzystaj zimową porę roku w pełni, odwiedzając najlepsze zimowe festiwale w Europie. Festiwale obejmują wszystko, od narciarstwa i snowboardu po muzykę, komedie, rzeźby lodowe i olśniewające parady karnawałowe. Poniżej znajduje się nasza lista 5 najlepszych wydarzeń, które odbędą się w Europie w styczniu i lutym.

Zacznijmy od festiwali zimowych w Europie, a następnie udajmy się do Szkocji

Hogmanay w Edynburgu jest jednym z najlepszych obchodów Nowego Roku na świecie, prawdziwie dziką i wełnianą, bieliźnianą okazją. Hogmanay to szkockie słowo oznaczające Nowy Rok, a edynburski festiwal Hogmanay stał się jedną z największych uroczystości noworocznych na świecie. Hogmanay w Edynburgu to 3-dniowy festiwal pełen wydarzeń, które obejmują procesję z pochodniami, koncerty muzyki na żywo, imprezy rodzinne, ogromną imprezę uliczną, tradycyjne tańce, fajerwerki, a nawet kostiumową paradę, która kończy się zimną kąpielą w rzece!

 

Londyn

Londyński Hyde Park Winter Wonderland powraca do Hyde Parku w 2021 roku ze swoim lodowiskiem, ogromnym jarmarkiem świątecznym i pełnymi zabawy przejażdżkami. Upewnij się, że zabrałeś gotówkę i przybyłeś wcześniej, aby nie przegapić niesamowitych przejażdżek, które mogą się szybko wyprzedać! Winter Wonderland jest notorycznie popularny i nie mogliśmy wymienić naszych najlepszych festiwali zimowych w Europie bez wspomnienia o nim!

boże narodzenie

Luksemburg

Rozświetlając ciemne dni i noce w mieście Luksemburg, można zobaczyć Winterlights Luxembourg. Spośród wielu atrakcji i wydarzeń oferowanych dla całej rodziny, jarmarki bożonarodzeniowe pozostają zdecydowanym faworytem! Można się tu spodziewać ręcznie robionych wyrobów, ubrań, zabawek, akcesoriów i oczywiście (naszego ulubionego) mnóstwa pysznego jedzenia, które tylko czeka na spróbowanie! Od tradycyjnych "Gromperekichelchen" po bardziej egzotyczne smaki z odległych miejsc, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wenecja

Wenecja podczas Il Carnevale to eksplozja kolorów i kreatywności w modzie. Stanowi to piękny kontrast dla chłodnego, białego śniegu. Karnawał (lub "Carnevale") jest jednym z największych świąt we Włoszech - od masek weneckich po bale maskowe, żadne miejsce nie robi tego tak jak Wenecja! Podoba Ci się pomysł zobaczenia miasta w jego najbardziej świątecznym i kolorowym wydaniu? Więc wpiszcie to na swoją listę Najlepszych Zimowych Festiwali w Europie.

 

Nasz ostatni wybór na Zimowe Festiwale w Europie to: Amsterdam

Szukasz czegoś bardziej kulturalnego? W takim razie zarezerwuj bilet na wystawę pod gołym niebem zwaną Amsterdam Light Festival. Wydarzenie to przyciąga najlepszych krajowych i międzynarodowych artystów światła, którzy prezentują swoje prace w centrum Amsterdamu i wzdłuż jego słynnych kanałów. Każdego roku setki zgłoszeń nadsyłanych jest przez projektantów, architektów i artystów z całego świata.

Instalacje sztuki świetlnej wystawy wodnej Amsterdam Light Festival świecą codziennie od 17:00 do 23:00. Festiwal Światła w Amsterdamie odbywa się na świeżym powietrzu i jest bezpłatny dla wszystkich. Świetna okazja do zrobienia imponujących zdjęć!

Najlepszym sposobem, aby doświadczyć tego wyboru zimowych festiwali w Europie jest odwiedzenie wystawy wodnej jest podróż łodzią. Firmy organizujące rejsy po kanałach oferują specjalne rejsy z przewodnikiem, podczas których można podziwiać dzieła sztuki. Rejs na Amsterdam Light Festival trwa 75 minut.