Najnowsze artykuły

Jak pomalować lusterka przy użyciu...

Ciekawe lusterka? Możesz dopasować je do zacisków hamulcowych lub felg i emblematów. Możesz wybrać kolor i efekty wykończenia. Chcesz, aby Twój...

Czytaj Więcej

10 najlepszych parków rozrywki w Europie

Jednym z najbardziej ekscytujących wakacji rodzinnych jest udanie się na ekscytującą wycieczkę do jednego z najlepszych parków rozrywki w Europie. Tylko we Francji, będziesz miał 3 niesamowite parki tematyczne, a my wybraliśmy 10 najlepszych parków tematycznych w Europie na następną rodzinną wycieczkę. Najlepsze na świecie przejażdżki rollercoasterem, zaczarowane lasy, magiczne krainy, wróżki i atrakcje podróżujące w czasie, czekają na Ciebie, od Francji po Austrię i Wielką Brytanię.

 

1. Europa-Park w Rust Niemcy

Największy park tematyczny w Niemczech, park tematyczny Europa posiada ponad 100 atrakcji. Europa-Park jest drugim najbardziej popularnym parkiem rozrywki w Europie, po Disneylandzie w Paryżu. Jeśli Twoje dzieci uwielbiają kolejki górskie, to będą się świetnie bawić na 13 kolejkach górskich w parku.

Jeśli planujecie wycieczkę do Strasburga, to powinniście zaplanować co najmniej 2 dni na Europa-Park. Wynika to z ilości wspomnianych już ekscytujących atrakcji oraz dodatkowych fantastycznych pokazów. Najmłodszym spodoba się czarująca przejażdżka elfem, a aspirującym kierowcom wyścigowym tor Big-Bobby-Car, podczas gdy starsze dzieci i rodzice dadzą się porwać na Blue Fire Mega coasterze w islandzkim krajobrazie.

Jeśli planujesz dłuższą wizytę, możesz zatrzymać się w jednym z hoteli na miejscu. W ten sposób można w pełni wykorzystać wizytę w Europe-Park i poznać wszystkie strefy tematyczne: Od Adventureland w Afryce do Zaczarowanego Lasu Grimm's.

Jak dojechać do Europa-Park?

Europa-Park znajduje się około 3 godziny drogi od Frankfurtu, można do niego dojechać pociągiem przez Niemcy do Ringsheim. Następnie, można wynająć samochód lub transfer autobusem.

 

2. Disneyland Paryż Francja

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany park rozrywki na naszej liście 10 najlepszych parków rozrywki w Europie, Disneyland w Paryżu jest ulubionym miejscem wśród odwiedzających w każdym wieku. Urocze postacie z naszych wszech czasów ulubionych bajek Disneya, przyciągają miliony odwiedzających każdego roku.

Disneyland znajduje się w mieście Chessy, we Francji. Jest domem dla Walt Disney studio i park atrakcji, gdzie można krok w bajkę, i wszystkie swoje marzenia z dzieciństwa się spełnią. Świat Walta Disneya ożywa, w niesamowitych atrakcjach i pokazach, takich jak Labirynt Alicji i pokaz 4D Mickey's.

Możesz przedłużyć tę magię na cały weekend i zatrzymać się w hotelach Disneya lub hotelach partnerskich, które są oddalone od Disneylandu tylko o darmowy transport.

Jak dojechać do Disneylandu?

Disneyland znajduje się zaledwie 20 minut drogi od Paryża. Możesz dostać się tutaj bezpośrednio z lotniska w Paryżu, lub stacji kolejowej Marne-la-Vallee/Chessy.

 

3. Wiedeński Park Tematyczny Prater w Austrii

Prater Wien jest najlepszym parkiem tematycznym w Austrii i jednym z 10 najlepszych parków tematycznych w Europie. Twoja rodzina będzie miała niesamowity czas na wielu dzikich rollercoasterach i atrakcjach wirtualnej rzeczywistości, takich jak Dr. Archibald.

Oprócz tego są tu gokarty, nawiedzone zamki, a na dokładkę gigantyczny diabelski młyn w Austrii. Ten wielki diabelski młyn jest otwarty przez cały rok i jest jednym z najważniejszych zabytków Wiednia.

Jak dostać się do wiedeńskiego parku rozrywki Prater?

Park rozrywki Prater znajduje się w 2. dzielnicy Wiednia i można do niego dojechać taksówką lub metrem z centrum miasta.

park rozrywki

4. Gardaland Włochy

Jak już pewnie się domyślasz, Gardaland znajduje się w pobliżu jeziora Garda we Włoszech. Jako park tematyczny, który znajduje się w pobliżu wody, park tematyczny Gardaland ma wiele zabawnych przejażdżek wodnych, takich jak łódź Colorado i rwąca dżungla.

Dodatkowo, Gardaland posiada również akwarium morskie, oczywiście z 13 tematycznymi obszarami i 100 gatunkami. Bez wątpienia, Twoje dzieci będą absolutnie zafascynowane morzem i nie będą chciały go opuścić.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o adrenalinę, to pokochasz ekscytujący rollercoaster Blue Tornado.

Jak dostać się do Parku Tematycznego Gardaland?

Możesz wziąć pociąg Trenitalia z Wenecji do stacji Peschiera del Garda, a następnie transfer do Gardaland.

 

5. Efteling Park Holandia

Park tematyczny Efteling jest jednym z 10 najlepszych parków tematycznych w Europie. Bajki, na których wszyscy się wychowaliśmy, ożywają w atrakcjach Efteling i zaczarowanym lesie, od Hansa Christiana Andersena do braci Grimm.

Fata Morgana zabierze Cię na Daleki Wschód i do krainy sułtanów, a kolejki wodne i parowe przeniosą Cię poza najśmielsze marzenia. Świat wróżek czeka na Państwa na przejażdżkę łodzią po mrocznym i tajemniczym Droomvlucht.

Żadne słowa nie wystarczą, aby opisać magię parku tematycznego Efteling dla całej rodziny, więc po prostu musisz znaleźć czas na ten park tematyczny podczas swoich wakacji w Holandii.

Jak dojechać do parku rozrywki Efteling?

Możesz pojechać pociągiem z Amsterdamu do 's-Hertogenbosch, a następnie autobusem bezpośrednio do parku rozrywki Efteling.

 

6. Park tematyczny Legoland w Windsorze w Wielkiej Brytanii

Kiedy wszystkie atrakcje są w całości wykonane z klocków lego, ten park tematyczny jest kolejnym rajem dla dzieci. Park tematyczny Legoland w Windsorze został stworzony dla dzieci wokół systemu zabawek Lego.

Dlatego każdy pojedynczy rollercoaster, łódź, czy pociąg jest wykonany z ogromnych kawałków lego. Ten niesamowity park tematyczny w Anglii znajduje się w Berkshire i tylko pół godziny drogi od Londynu.

Jak dojechać do Legoland Theme Park w Windsor?

Powinieneś wziąć pociąg z Londynu Paddington do Windsor & Eton Central z połączeniem, lub bezpośredni pociąg z Londynu Waterloo. Następnie, istnieją autobusy wahadłowe z każdej stacji kolejowej do Legolandu.

 

7. Park tematyczny Asterix we Francji

W przypadku, gdy nie wiesz, Parc Asterix jest oparty na słynnej serii komiksów Alberta Uderzo i Rene Goscinny'ego, Asterix. Dlatego też blisko 2 miliony odwiedzających cieszy się cudami drugiego co do wielkości parku tematycznego we Francji. Pierwszym jest oczywiście magiczny Disneyland.

W parku tematycznym Asterixa możesz znaleźć wielkiego Discobelixa i mieć super wirujący czas, spotkać delfiny i inne zwierzęta w Village Gaulois i oczywiście cieszyć się innymi ekscytującymi atrakcjami.

Jak dojechać do Parku Asterixa?

Park tematyczny Asterix znajduje się zaledwie 30 minut od Paryża na linii B pociągu RER z paryskiego Gare du Nord. Następnie należy wysiąść na lotnisku Charles de Gaulle 1 i udać się do promu do parku.

 

8. Park Futuroscope we Francji

Taniec z robotami, podróże w czasie i podróże do 4 zakątków ziemi wysoko ponad, Futuroscope park tematyczny jest nie z tego świata. Ten niesamowity park tematyczny znajduje się w pięknym regionie Nouvelle-Aquitaine we Francji.

Futuroscope łączy w sobie atrakcje sensoryczne z nauką i będzie świetną zabawą i doświadczeniem edukacyjnym dla całej rodziny.

Jak dojechać do parku tematycznego Futuroscope?

Do niezwykłego parku tematycznego Futuroscope można dostać się pociągiem Eurostar do Lille lub Paryża, a następnie przesiąść się do TGV.

 

9. Park tematyczny Chessington World of Adventures w Wielkiej Brytanii

Chessington World of Adventures w Wielkiej Brytanii jest parkiem tematycznym w stylu safari. Oznacza to, że każda rodzinna wizyta w parku rozrywki Chessington zamienia się w rodzinną przygodę w tajemniczym i porywającym świecie dzikich zwierząt i w całej Afryce.

Oprócz dzikich przygód, można skorzystać z noclegów w hotelach o tematyce Safari i Azteca i przedłużyć swój pobyt. Tak więc, jeśli lubisz dzikie przygody, spędzisz niesamowity czas w całym parku na przejażdżkach strażnikami dżungli, na tygrysiej skale i na tratwach rzecznych.

Świat przygód Chessington jest przeznaczony dla rodzin żądnych przygód i na pewno przeżyjecie czas swojego życia.

Jak dojechać do Chessington World of Adventures?

Dziki park rozrywki Chessington znajduje się 35 minut jazdy pociągiem od centrum Londynu. Możesz więc pojechać koleją południowo-zachodnią z Waterloo do stacji Chessington South.

 

10. Park tematyczny Fantasialand w Niemczech

W Fantasialand wszystkie dziecięce fantazje spełniają się w 6 wspaniałych światach. W każdym ze światów można podziwiać najbardziej ekscytujące przejażdżki oraz widoki pełne światła i kolorów.

Co sprawia, że Fantasialand jest jednym z najlepszych parków rozrywki w Europie? China Town, Meksyk, Afryka, Berlin, Wuze Town, tajemnicze królestwo i Rookburgh, a w każdym z tych światów znajduje się niesamowita atrakcja. Od Black Mamba do słynnego Taron, te przejażdżki będą cię zdmuchnąć.

Jak dostać się do Fantasialand?

Możesz skorzystać z transportu z dworca kolejowego Bruhl. Fantasialand znajduje się w Bruhl, zaledwie 20 minut od Kolonii.

 

Podsumowując tę zabawę, najbystrzejsze umysły Europy stworzyły najbardziej niesamowite parki rozrywki na świecie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz z maluchami, czy zabierasz starsze dzieci na przygodę, 10 najlepszych parków rozrywki z naszej listy ma najlepsze atrakcje dla wszystkich grup wiekowych.