Najnowsze artykuły

Jak pomalować lusterka przy użyciu...

Ciekawe lusterka? Możesz dopasować je do zacisków hamulcowych lub felg i emblematów. Możesz wybrać kolor i efekty wykończenia. Chcesz, aby Twój...

Czytaj Więcej

5 słynnych teatrów w Europie

Słynne teatry w Europie są wplecione w tkankę europejskiej kultury. Słynne teatry w Europie obiecują Ci niezwykłe przedstawienia. Pozostawią Cię poruszonym, wzruszonym i oczarowanym! Natura sztuk scenicznych jest ulotna, a kreatywność rozkwita spektakularnie. Te przebłyski blasku żyją tylko w naszej pamięci. Słynne teatry w Europie tworzą poczucie ekskluzywności i rzadkości. To krótka chwila w dzielonym czasie, a Ty będziesz chciał pławić się w jej blasku.

Oto kilka z naszych najlepszych propozycji najsłynniejszych teatrów w Europie, obowiązkowych miejsc dla miłośników kultury:

1. Teatro Alla Scala, Włochy

Wydaje się logiczne, że zaczniemy od Włoch, które mają dominujący wpływ na słynne teatry w Europie. Teatro alla Scalla jest światowej sławy domem włoskiej opery.

Większość wielkich śpiewaków z przeszłości, w ciągu ostatnich dwustu lat, występowało tutaj. Wiele słynnych oper miało tu swoje pierwsze wystawienie, jak na przykład Otello, Nabucco Verdiego czy Madame Butterfly Giacomo Pucciniego.

Teatr ten jest wielki i piękny. Posiada muzeum, w którym można zwiedzić prywatne pomieszczenia, które zazwyczaj nie są dostępne dla publiczności. Ogromne audytorium jest zbudowane z drewna i pokryte dekadenckim czerwonym aksamitem. Jest oświetlona przez kryształowy żyrandol w stylu bohemy.

 

2. Teatr Globe, Londyn

Teatr Globe znany jest jako Globe Szekspira. Nienasyceni fani Barda muszą odwiedzić ten słynny teatr w Europie. Dzieła Williama Szekspira ukazują głębokie zrozumienie ludzkiej natury. Jego twórczość porywa publiczność. Jego mistrzostwo w posługiwaniu się językiem angielskim sprawiło, że jego sztuki i wiersze są ponadczasowymi dziełami geniuszu.

Jeśli jesteś miłośnikiem Szekspira, to zdecydowanie jest to miejsce, które powinieneś odwiedzić! Lord Chamberlains Men spalił go w 1613 roku. Nowoczesna rekonstrukcja, która stoi na jego miejscu dzisiaj, znajduje się w niewielkiej odległości od jego pierwotnej lokalizacji.

Przyjdź do tego trzypiętrowego amfiteatru na świeżym powietrzu, aby cieszyć się sztukami. Weź udział w warsztatach. Uczestniczyć w wykładach i inscenizowanych odczytach. Program teatralny jest bogaty przez cały rok i jest to obowiązkowy punkt na liście słynnych teatrów w Europie.

teatr

3. Paradis Latin, Paryż

Paradis Latin to współczesne miejsce kabaretowe, które jest następcą oryginalnego Teatru Łacińskiego. Teatr Łaciński został pierwotnie zbudowany przez Napoleona Bonaparte w 1800 roku.

W tym czasie wiele obiektów spłonęło. W tym również ten. Znany jest z blichtru i przepychu, więc jeśli szukasz teatru, znajdziesz go w prawdziwym paryskim show kabaretowym. W połączeniu z wybitnymi występami kabaretowymi, możesz również zobaczyć wyjątkowe akrobacje i akty trapezowe.

 

4. Volkstheater, Wiedeń

Volkstheater w Wiedniu to piękny widok, który warto zobaczyć. Został otwarty po raz pierwszy w 1889 roku. Jest jednym z największych tego typu obiektów na świecie w krajach niemieckojęzycznych i jest obowiązkowym punktem zwiedzania.

Zbudowany jako bardziej dostępny odpowiednik Burgtheater, był w tamtych czasach miejscem wybieranym przez wysokie sfery społeczne, ale sztuki sceniczne są dla każdego. Na początku działalności tego wspaniałego teatru skupiano się na austriackich autorach. Dziś można tu obejrzeć bogaty repertuar, który zyskał międzynarodowe uznanie.

Bar Rote znajduje się na górnym piętrze teatru. Jest to miejsce o zdecydowanie bardziej formalnym charakterze. Można tu posłuchać muzyki ambientowej, wziąć udział w imprezach klubowych, a także w lekturze i wystawach współczesnych.

 

5. Teatr Narodowy, Praga

Nie jest niespodzianką, że Teatr Narodowy w Pradze zyskał przydomek Złotej Kaplicy. Stoi dumnie w całej swojej neorenesansowej chwale. Odwiedzając ten słynny teatr w Europie, można poczuć się jak szlachcic.

Teatr Narodowy jest bogaty w historię, ale oryginalny budynek spłonął w 1881 roku. Cały naród zjednoczył się, aby wesprzeć sztukę teatralną. Przyczynili się oni do jego odbudowy i sprawili, że jest dokładnie taki, jaki był kiedyś.

 

Dziś można tu zobaczyć spektakularną różnorodność baletów, sztuk teatralnych i oper, które inspirują i zachwycają!