Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

5 najlepszych miejsc do jedzenia lodów w Europie

Ci, którzy mieli szczęście odwiedzić Europę, znają ekscytację i poczucie przygody, jakie ona oferuje. Podróżowanie po Europie może wzbogacić Twoje życie na wiele sposobów. Od języków, fantastycznych zabytków i historii, po fantastyczne jedzenie, którego nie znajdziesz w domu. Ci, którzy mają szczególną ochotę na lody, mogą doświadczyć czegoś niesamowitego. Różne lodziarnie w całej Europie oferują eksplozję fantastycznych smaków. W końcu lody to idealny sposób, aby usiąść w cieniu i zrelaksować się po długim dniu zwiedzania miasta. Jeśli podróżujesz po Europie i jesteś miłośnikiem lodów, wzięliśmy nasze ogromne doświadczenie w podróżowaniu po Europie i stworzyliśmy dla Ciebie listę. Dlatego też, oto kilka najlepszych miejsc do zjedzenia lodów w Europie.

Gdzie zjeść lody we Włoszech?

Włochy słyną z miłości do życia i pysznego jedzenia. Ich lody wydają się łączyć te dwa elementy. Wielu miłośników lodów zgadza się, że nie żyłeś dopóki nie spróbowałeś gałki prawdziwych włoskich gelato. Bogaty smak i konsystencja są jasnym wskaźnikiem, że lody zostały zrobione przez osobę, która jest pasjonatem swojego rzemiosła. To jest, jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby natknąć się na dobrą lodziarnię.

Come Il Latte

Rzym jest domem dla jednej z najlepszych lodziarni w Europie, Come Il Latte. Miasto jest pełne miłośników lodów. Malownicze sceny ludzi delektujących się gelato są typowe. Jednakże, w mieście z niezliczoną ilością lodziarni, jedna wyróżnia się jako ukryty klejnot, który każdy miłośnik lodów musi odwiedzić. Niezliczeni turyści i miejscowi przybywają do Come Il Latte. Co może sprawić, że ich lody są tak wyjątkowe? Po pierwsze, wielu ludzi lubi bogate i pyszne smaki, które oferują. Przygotowują swoje lody codziennie i korzystają z naturalnych składników. Ich lody są bogate i kremowe, jak sama nazwa wskazuje. Jeśli zastanawiasz się, co oznacza Come Il Latte, z pewnością ucieszy Cię fakt, że oznacza to "Jak mleko". Nawet ludzie, którzy nienawidzą nabiału mogą cieszyć się ich bezmlecznymi smakami. Smak jest niesamowity. Po drugie, ludzie uwielbiają atmosferę panującą w sklepie. Wiąże się ona z esencją i poczuciem Rzymu.

lody

Gdzie zjeść lody w Niemczech?

Fantastyczne lody to nie jest coś, co wielu kojarzy z Niemcami. Jednak Ballabeni Ice cream jest tutaj, aby to zmienić dzięki swoim niesamowitym gałkom. Ta znakomita lodziarnia znajduje się w Monachium i cieszy się sporą popularnością. Lodziarnia należy do Giorgio Ballabeni, arcymistrza w sztuce robienia lodów. Zaczynał od lodów jako hobby i całe Monachium jest mu za to wdzięczne. Wielu turystów i miejscowych uwielbia ten sklep, zostawiając mu niesamowite recenzje. Kiedy spróbujesz ich lodów, nie trudno się domyślić dlaczego. Doprowadzili oni swoje rzemiosło do perfekcji i są jednymi z najlepszych w swojej branży. Ich pasja przebija się w każdej gałce. Dodatkowym bonusem jest to, że mają swoją ciężarówkę z lodami i mogą obsługiwać prywatne imprezy!

 

Gdzie zjeść lody na Węgrzech?

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w stolicy Węgier, upewnij się, że odwiedzisz Gelarto Rosa. Ta niesamowita lodziarnia znajduje się w samym sercu Budapesztu. Lodziarze stawiają na tradycję, intymność, romantyzm i pasję, co widać w ich pracy. Innymi słowy, są oni prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o ich lody, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że używają tylko najlepszych organicznych składników. Każda wspaniała lodziarnia unika sztucznych lodów. Jednak to, co sprawia, że Gelarto Rosa jest wyjątkowa, to ich rzemieślnicze podejście do formowania lodów w różę. Jeśli kiedykolwiek będziesz na placu Szent Istvan w gorący dzień, na pewno zobaczysz wielu ludzi z lodami w kształcie róży spacerujących wokół.

 

Szwajcaria

Następna lodziarnia, którą koniecznie trzeba odwiedzić jest w Zurychu. Hasta to lodziarnia, która zaczerpnęła inspirację z Argentyny. Założyciel Rofe Bote mieszkał tam przez dwie dekady i poznał tamtejszą kulturę. Był pod wrażeniem ich owocowych, orzeźwiających i naturalnych lodów. Był pod takim wrażeniem, że sprowadził je do Szwajcarii. Dziś w Zurychu są dwa sklepy, które dążą do swoich argentyńskich korzeni. Żywa muzyka i latynoskie klimaty na pewno podniosą Cię na duchu, gdy będziesz delektować się pysznymi lodami. Hasta to doskonała mieszanka argentyńskich smaków i szwajcarskiej pomysłowości.

 

Lody we Francji

Francuzi są znani z wielu rzeczy. Po pierwsze, jest to ich miłość do sztuki, architektury i filozofii, która jest niezaprzeczalna. Paryż jest tego żywym świadectwem. Po drugie, są oni znani z niesamowitej kuchni. Francuskie kuchnie należą do najwyżej ocenianych na świecie i możesz być pewien, że dyscyplina w kuchni przejawia się w ich deserach. Z powodu tej pasji do jedzenia, nie jest niespodzianką, że mają jedne z najlepszych lodów w Europie.

Berthillon

Jednym z najbardziej popularnych jest Berthillon. Jest to jeden z najbardziej znanych salonów w Paryżu i nie bez powodu. Została ona otwarta w latach 60-tych i od tego czasu serwuje pyszne lody. Możesz wybrać jeden z ich pysznych smaków, a nawet mieszać i łączyć smaki, aby znaleźć odpowiednie kombinacje dla Ciebie.

Gdziekolwiek wybierzesz się w podróż, na pewno będziesz mógł cieszyć się dobrą gałką lodów. Pamiętaj tylko, aby usiąść wygodnie i cieszyć się scenerią i smakiem, kiedy to robisz. Weź to wszystko i delektuj się niesamowitymi smakami lodów w tych różnych miejscach.

 

Gotowy na poznanie smaków i aromatów, które Europa ma do zaoferowania?