Najnowsze artykuły

Jak pomalować lusterka przy użyciu...

Ciekawe lusterka? Możesz dopasować je do zacisków hamulcowych lub felg i emblematów. Możesz wybrać kolor i efekty wykończenia. Chcesz, aby Twój...

Czytaj Więcej

Najlepsze europejskie wycieczki pociągiem, których nie można przegapić

Podróżowanie gdziekolwiek jest zawsze niesamowite i robimy to, aby odkryć piękne miasta, historię kraju lub kultury bardzo różne od naszej. Nie trzeba jednak wyjeżdżać daleko od domu, aby odkryć piękne miejsca. Jest kilka europejskich wycieczek pociągiem o niepowtarzalnym uroku, które bez wątpienia zasługują na miejsce na liście życzeń naszych podróżników. Od uroczych europejskich miasteczek po stolice z bogatą historią i wpływami kulturowymi, poświęć czas na odkrycie, które miasta warto odwiedzić.

Oto kilka europejskich wycieczek pociągiem, których nie powinieneś przegapić:

San Sebastian

Udajemy się do nieco cieplejszej krainy, a konkretnie do pięknego regionu Kraju Basków. Tutaj znajdujemy to, co było drugą europejską stolicą kultury w 2016 roku: San Sebastian. To piękne miasto położone na północnym wybrzeżu zawsze znajduje się w czołówkach światowych list przebojów ze względu na swoją ofertę gastronomiczną i bujne życie nocne. Z drugiej strony surfing, imprezy i luźna atmosfera to coś, w czym się zakochasz. W każdym zakątku miasta można znaleźć wydarzenia związane ze sztuką, muzyką i tańcem. Dlatego też, jest to jedno z najwspanialszych miast w Hiszpanii i część naszych europejskich wycieczek pociągiem, które warto odwiedzić i spędzić dzień odkrywając jego najlepsze miejsca, a wieczór zakończyć pyszną kolacją i koktajlami nad morzem.

 

Lipsk

W samym sercu Niemiec, około godziny drogi od Berlina, znajduje się kolejne miasto, którego nie można przegapić. Lipsk staje się coraz bardziej nowoczesną i realną alternatywą dla stolicy. Być może dzieje się tak z powodu jego wspaniałej historii, związanej z takimi nazwiskami jak Bach i Wagner, a być może z powodu jego rozległych terenów zielonych, które nie zostały jeszcze podbite przez spekulacyjne ręce. Może też z powodu swojej spokojnej duszy, gdzie sztuka i muzyka są niezwykłe. Jeśli chodzi o wspaniałe europejskie podróże pociągiem, ta z pewnością jest tego warta.

 

Kolej Zachodnio-Rreńska, Niemcy

Dla każdego, kto kocha bujne, powalające piękno, zamki i winnice skąpane w zachodzącym słońcu, ten malowniczy odcinek wzdłuż rzeki Ren jest miejscem, do którego powinieneś się udać. Przejażdżka pociągiem pomiędzy niemieckimi miastami Kolonia i Moguncja jest jedną z tych, które zapamiętasz na zawsze. Jej malownicze krajobrazy sprawią, że zapiera dech w piersiach! Prawdziwi romantycy, którzy wierzą w szczęśliwe zakończenia i baśniową magię, będą zachwyceni uroczymi zamkami, które wyłaniają się z zielonych winnic. Kolej nad Renem Zachodnim jest znana na całym świecie jako część "Romantycznej podróży nad Ren", więc jeśli masz kogoś, kogo kochasz, zabierz go ze sobą, zrób to. Przeżyjesz niezapomniane chwile, tak jak wielu innych, którzy wybrali kolej nad Renem Zachodnim jako część swojej podróży pociągiem po Europie.

lipsk

Lyon, Francuskie wycieczki pociągiem po Europie

Piękny Lyon jest trzecim co do wielkości miastem we Francji i prawdziwym dynamicznym centrum kraju. Jest to zdecydowanie bardziej przyjazny i relaksujący cel podróży niż stolica, oferujący rozrywkę na każdym kroku. Lyon ma wszystko: muzea, restauracje, butiki i oryginalne sklepy, jak również dużą liczbę barów i klubów. Jest to również tętniące życiem miasto uniwersyteckie, warte odwiedzenia podczas wycieczki pociągiem po Europie. Piękne budynki z widokiem na rzekę Rodan, duże parki i środowisko szczycące się różnymi wpływami kultury francuskiej - czego tu nie kochać?

 

Toskania

Żadna europejska wycieczka pociągiem nie jest kompletna bez przejazdu przez malownicze krajobrazy Toskanii. Ten region w środkowych Włoszech oferuje zapierające dech w piersiach widoki i zapewnia wiele atrakcji, które koniecznie trzeba odwiedzić. Od najbardziej kultowych dzieł sztuki renesansowej Michała Anioła i Botticellego do najwspanialszych dzieł Matki Natury w Apeninach, Toskania jest wspaniała. Dobrze zaplanowana wycieczka pociągiem może zabrać Cię wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego lub pozwolić Ci zobaczyć słynne winnice Chianti.

Czytaj więcej na: http://mapy-europy.pl