Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

5 najlepszych wycieczek jednodniowych z Wiednia, aby odkryć Austrię

Wiedeń jest popularnym celem podróży, głównie dlatego, że jest przepiękny i jest miastem, które ma wiele do zaoferowania.

Jest to jednak również miasto otoczone wieloma innymi interesującymi miejscami. Jeśli masz czas na jednodniową wycieczkę z Wiednia, gdzie powinieneś skierować swoją uwagę? Mamy kilka propozycji, które z pewnością urozmaicą Twój urlop w Austrii. Co więcej, możesz zobaczyć miejsca, na których odwiedzenie w innym przypadku nie znalazłbyś czasu. Spójrz na naszą listę 5 najlepszych jednodniowych wycieczek z Wiednia, które mogą Ci się spodobać!

1. Odkryj Austrię - Hallstatt

Hallstatt jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę z Wiednia, ponieważ jego zwiedzanie nie zajmuje zbyt wiele czasu, a jest absolutnie zachwycające. Jeśli jednak jedziesz do Hallstatt pociągiem, wybierz się tam wcześnie rano, aby mieć wystarczająco dużo czasu. Jest to jedna z najdłuższych jednodniowych wycieczek z Wiednia, dlatego dobre planowanie jest niezbędne. Ale gdy już tam będziesz, jest mnóstwo powodów do radości. Wędrówki, robienie zdjęć, czy zwiedzanie jaskiń lodowych zimą to doskonały wybór.

 

2. Salzburg

Salzburg jest łatwo dostępny pociągiem z Wiednia i jest jedną z najbardziej interesujących wycieczek jednodniowych. Na przykład, w Salzburgu możesz zwiedzić historyczne centrum miasta z jego wspaniałymi barokowymi budynkami. Z kolei twierdza Hobensalzburg zapewni Ci najlepszy widok na miasto.

Dodatkowo, możesz zwiedzić dom Mozarta, obecnie muzeum, w którym można dowiedzieć się wielu rzeczy o słynnym kompozytorze. Co więcej, możesz odwiedzić katedrę w Salzburgu, gdzie został ochrzczony.

 

3. Jednodniowa wycieczka do Parku Dzikich Zwierząt Lainzer

Jeśli chcesz wyrwać się z miasta na jednodniową wycieczkę, masz wiele możliwości. Jedną z nich jest Park Dzikich Zwierząt Lainzer, który znajduje się w Lesie Wiedeńskim. Jego piękna przyroda z prastarymi dębami i brzozami sprawi, że poczujesz się jak w bajce.

W przeszłości miejsce to było ulubionym miejscem polowań wielu szlachciców. Dziś nie można tu polować, ale za to można podziwiać piękne szlaki turystyczne oraz widok z obserwatorium Hubertuswarte.

salzburg

4. Zamek Laxenburg

Zaledwie 40 minut drogi od Wiednia znajduje się klejnot jeziora - zamek Laxenburg. Niegdyś było to miasteczko targowe, a obecnie stanowi malowniczy dodatek do uroków Wiednia. Można tu na przykład skorzystać z jednej z wielu restauracji, słonecznych pól, a nawet wypłynąć na jezioro.

 

5. Zamek Kreuzenstein

W pobliżu Wiednia znajduje się majestatyczny średniowieczny zamek, który możesz zwiedzić. Kreuzenstein przypomina wielu podróżnikom magiczny Hogwart, dzięki swoim iglicom i wieżyczkom. Co więcej, oferuje on niezrównane, zapierające dech w piersiach widoki na Las Wiedeński i Dunaj. W pobliżu znajduje się również wioska Leobendorf, która może być dobrym przystankiem podczas jednodniowej wycieczki.

 

Gotowy, aby zobaczyć wszystko, co Wiedeń ma do zaoferowania, jeśli chodzi o wycieczki jednodniowe? Z jedną z naszych 5 najlepszych wycieczek jednodniowych z Wiednia, aby odkryć Austrię, Twoja podróż będzie tego warta. Przygotuj się na wakacje i pamiętaj, aby zarezerwować bilety na czas!