Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

Jakie są najbardziej Instagramowe miejsca w Europie

Podróżowanie pociągiem może być jednym z najlepszych sposobów na odkrywanie nowego kraju - relaks w wagonie, obserwowanie mijanych krajobrazów. To także najlepszy sposób, aby dotrzeć do najbardziej Instagrammable miejsc w Europie!

Jeśli chodzi o podróże, Twój telefon z pewnością jest wszędzie tam, gdzie Ty - od robienia zdjęć i filmów po zabawę z mnóstwem filtrów i podpisów. Dokumentowanie podróży, wakacji, jest świetnym sposobem na zachowanie wspaniałych wspomnień z miast, krajów i pokonywania drogi do celu. Nie tylko można zapisać te wspomnienia i spojrzeć na nich w przyszłości, ale można również użyć Instagram do dzielenia się tymi chwilami z przyjaciółmi.

Ale, gdzie są najbardziej Instagrammable miejsca w Europie? W nieśmiertelnych słowach Cady Heron z Mean Girls, jeśli chodzi o liczbę możliwości Instagrammable, limit nie istnieje.

Najbardziej Instagrammable miejsca w Europie: Wenecki Simplon-Orient-Express: Londyn - Wenecja

Zabijamy tutaj dwie pieczenie na jednym ogniu. To nie tylko jedna z najbardziej znanych usług kolejowych na świecie, ale także najbardziej Instagrammable miejsc w Europie. Chociaż istnieje kilka różnych tras, które możesz wziąć, najbardziej popularna jest podróż z Londynu do Wenecji. Kiedy już dostaniesz się pociągiem do Wenecji, z pomocą Save A Train, Twoje opcje są nieskończone!

MOST RIALTO (PONTE DI RIALTO)

Most Rialto jest jednym z zaledwie czterech mostów przecinających wenecki Grand Canal, co oznacza, że bardzo trudno jest go sfotografować bez ludzi na nim. Jedną z opcji - jak w przypadku wszystkich tych miejsc - jest wizyta bardzo wcześnie rano.

WIELKI KANAŁ

Wątpię, by ktokolwiek opuścił miasto bez zrobienia zdjęcia Wielkiego Kanału. To właśnie on sprawia, że Wenecja jest, no cóż, Wenecją! Jeden z najlepszych widoków na niego jest z góry mostu Rialto.

wenecja

Najbardziej Instagrammable miejsca w Europie: Bernina Express: Szwajcaria - Włochy

Podróżując między Chur w Szwajcarii a Tirano we Włoszech, 122-kilometrowa podróż prowadzi przez oszałamiające Alpy Szwajcarskie. Idealna na Instagram!

Kiedy już dotrzesz do Szwajcarii, oto najbardziej Instagrammable miejsca:

GÓRA TOBLERONE

Czy ta góra wygląda znajomo? Jeśli kiedykolwiek jadłeś batonik Toblerone, to pewnie dlatego! To właśnie ta góra jest przedstawiona na opakowaniu i dlatego znalazła się na naszej liście najbardziej Instagrammable miejsc w Europie.Aby uzyskać to samo ujęcie poniżej, wjedź kolejką Gornergrat z Zermatt aż na sam szczyt, a następnie wejdź na punkt widokowy (obok hotelu).Wskazówka: w supermarketach w Zermatt często brakuje batoników Toblerone do tego ujęcia! Więc jeśli chcesz zrobić to zdjęcie, a nie chcesz ryzykować, upewnij się, że kupisz je przed przyjazdem do Zermatt.

INTERLAKEN

Jeśli jesteś tu dla przygody (np. paralotniarstwo) to bez wątpienia będziesz pstrykać epickie zdjęcia na Instagramie. Nie masz ochoty podnosić sobie ciśnienia? Możesz zrobić fajne ujęcie z góry Harder Kulm. Zobaczysz niesamowity widok na miasto Interlaken i Alpy Szwajcarskie.

Najbardziej Instagrammable miejsca w Europie: Kolej Brocken. Pasmo górskie Harz, Niemcy

Na tej trasie wjedziesz na Brocken o wysokości 1142 m n.p.m., najwyższy szczyt północnych Niemiec, podziwiając panoramiczne widoki na otaczający krajobraz. Ale nie musisz tylko lubić wspinaczki górskiej, aby odwiedzić góry Harz. Lepiej, jeśli lubisz miasteczka-zabawki z bajkowymi zamkami, obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, twierdze i klasztory z czasów średniowiecza, a także dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Idealne na Twój Instagram!

Odwiedź Kolegiatę, Zamek i Stare Miasto w Quedlinburgu

Dzięki połączeniu Grunderzeit i secesyjnych willi, Stare Miasto w Quedlinburgu jest jednym z najbardziej Instagrammable miejsc w Europie. To właśnie liczba i wysoka jakość budynków o konstrukcji szkieletowej przekonała UNESCO do uznania Quedlinburga za wyjątkowy przykład średniowiecznego europejskiego miasta.

The West Highland Line: Szkocja

Podróżujący wzdłuż West Highland Line, parowy pociąg Jacobite jest prawdopodobnie najbardziej znany z roli, jaką odgrywa w filmach o Harrym Potterze - jako Hogwarts Express. Pociąg kursuje na 84-milowym odcinku dzielącym Fort William od Mallaig na West Highland Railway Line. Często nazywany jest jedną z najwspanialszych podróży kolejowych na świecie, i słusznie!

Spójrz na niektóre z tych zdjęć, które sam mógłbyś pstryknąć!

Najbardziej instagramowalne miejsca w Europie: Le Train Jaune, Francja

Powiedz "Oui" tej podróży! Od ponad wieku, ten metrowy żółty pociąg wije się przez francuskie Pireneje z Villefranche-de-Conflent do Latour-de-Carol. To, czego brakuje w odległości - to tylko 63 km i około trzy godziny jazdy - z nawiązką nadrabia widokami godnymi Instagrama. Dramatyczne góry w Parc Naturel Regional des Pyrenees Catalanes są jednym z nich!

Zatrzymuje się również na najwyżej położonej stacji kolejowej we Francji, Bolquere-Eyne. Która znajduje się na wysokości 1592 m n.p.m. i przecina Pont Gisclard, kolejowy most wiszący.