Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

5 najsłynniejszych ulic w Paryżu, które warto zobaczyć

Jest tak wiele do kochania w Paryżu. Od czego by tu zacząć, prawda? Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl są wspaniałe miejsca, takie jak Wieża Eiffla i Luwr. Ale dlaczego nie odkryć również ukrytych klejnotów w mieście? Zacznijmy od 5 najsłynniejszych ulic w Paryżu, które warto zobaczyć!

 

1. Najsłynniejsze ulice Paryża do zobaczenia: Avenue Victor Hugo

Avenue Victor Hugo to aleja znajdująca się w 16 okręgu Paryża. Zaczyna się przy Charles de Gaulle (znana również jako Etoile) i kończy przy Tattegrain (stając się aleją Henri Martin). Jest jedną z dwunastu alei zaczynających się na Etoile i drugą co do długości, po alei Pól Elizejskich.

Nazwana na cześć słynnego Victora Hugo, który spędził swoje ostatnie dni w Hotelu Particulier. Pomnik Hugo znajduje się na skrzyżowaniu z aleją Henri Martin. Avenue Victor Hugo słynie z niewiarygodnie pięknej architektury, która jest idealna na niezobowiązujący spacer i świetne zdjęcie na Instagramie! Zrób to dla grama!

 

2. Avenue Montaigne

Jesteś fanem opery? W takim razie ta słynna ulica w Paryżu jest dla Ciebie! Na tej ulicy znajduje się Theatre des Champs Elysees. Opera jest domem dla dwóch wspaniałych orkiestr. Jeśli masz trochę więcej czasu, zdecydowanie polecamy odwiedzenie tego historycznego miejsca występów. Ponadto, aleja ta jest szanowana ze względu na jej znaczenie dla przemysłu modowego. Można tu znaleźć wiele znanych marek, w tym Vuitton, Loewe, Celine i wiele innych.

paryż

3. Najsłynniejsze ulice Paryża, które warto zobaczyć: Rue De Rivoli

Gotowy, aby dostać się do serca Paryża? W takim razie ta ulica musi znaleźć się na Twojej liście 5 najsłynniejszych ulic Paryża! Ta bardzo zaludniona, energiczna ulica biegnie przez środek Paryża, równolegle do rzeki Sekwany. Nazwany na cześć wczesnych zwycięstw Napoleona w bitwie pod Rivoli, ten piękny bulwar jest domem dla Luwru i Ogrodu Tuileries. Palais Royal, tuż obok Luwru, jest idealnym miejscem na spędzenie dnia w oświetlonych słońcem ogrodach. Jest to idealna ulica, jeśli chcesz zobaczyć starą, arystokratyczną stronę Paryża. Nie przegap jej!

 

4. Passages Couverts

Biorąc krótkie odejście od masywnych bulwarów, które dominują większość Paryża głównych przez targi, Passages Couverts są bardziej przytulne opcji. Te kryte alejki handlowe są wspaniałymi skrótami przez miasto. Można tu znaleźć osobliwe kafejki, puby i niedrogie zakupy. Nie tylko to, ale architektura w tych krytych alejkach jest absolutnie wspaniała, więc nie przegap ich!

 

5. Najsłynniejsze ulice Paryża, które warto zobaczyć: Boulevard De Clichy

Montmartre był w pewnym momencie uważany za oazę dla artystycznego tłumu Paryża. Niestety, wyższe ceny w wyniku turystyki spowodowały, że większość artystów przeniosła się do innych dzielnic. Znajdziesz tam Boulevard de Clichy, który jest domem dla Moulin Rouge i dzielnicy czerwonych latarni Paryża. Znajdziesz tam nocne życie i dobrą zabawę bez względu na porę dnia, którą wybierzesz na wizytę. Rozważ wizytę w Moulin Rouge oglądając występ kabaretu!

 

Załóż swoją ulubioną parę butów do chodzenia i ruszaj do Paryża, aby zobaczyć 5 najsłynniejszych ulic w Paryżu!