Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

12 najlepszych miejsc muzycznych na świecie

Od spektakularnego starożytnego teatru pod gwiazdami do niesamowitych i eleganckich sal, te 12 najlepszych miejsc muzycznych na świecie są idealne, jeśli naprawdę chcesz doświadczyć najlepszych koncertów w historii. Szanghaj, Berlin, Londyn i Włochy to tylko kilka z najlepszych miejsc, aby cieszyć się następnym koncertem muzyki na żywo.

1. Najlepsze obiekty muzyczne na świecie: Royal Albert Hall w Londynie

Otwarty przez jedną z najsłynniejszych królowych na świecie, królową Wiktorię, Royal Albert Hall w Londynie, jest jednym z najbardziej znanych miejsc muzycznych na świecie. Po wejściu do środka od razu zgodzisz się, że jest to królewskie miejsce. Od wystroju po atmosferę, gdy gasną światła, koncert w tym miejscu przyprawi Cię o gęsią skórkę.

Od 1871 roku fani muzyki wszystkich stylów uczęszczają do Royal Albert Hall przez 365 dni. Tak więc, czy jesteś fanem jazzu, rocka czy muzyki klasycznej, koncert na żywo w Royal Albert Hall jest doświadczeniem, którego nie chcesz przegapić będąc w Londynie. Royal Albert Hall znajduje się w South Kensington i można do niego łatwo dojechać metrem.

 

2. O2 Arena w Londynie

Drugim najlepszym miejscem muzycznym na naszej liście 12 najlepszych miejsc muzycznych na świecie jest O2 Arena w Londynie. Jest to jeden z największych obiektów z muzyką na żywo w Europie i na świecie, z miejscem dla 20,000 widzów. Co więcej, w 2008 roku przekroczyła ona nawet sprzedaż biletów do Madison Square Garden.

Prince, Cirque Du Soleil, Alicia Keys i Brit Awards, to tylko niektóre z wydarzeń muzycznych, które można zobaczyć w O2 Arena. Trzeba będzie podróżować poza centrum Londynu, do Greenwich, ale dla najlepszych doświadczeń muzycznych, to jest całkowicie warte kłopotów.

 

3. Najlepsze miejsca muzyczne na świecie: w Wiedniu, Austria

Stworzony jako idealna pozytywka, uosobienie elegancji, Wiener Musikverein, lub Musikverein, jest ostatecznym miejscem muzyki klasycznej w Europie. Będąc siedzibą wiedeńskich filharmoników, sala muzyczna została zaprojektowana w klasycznym europejskim stylu świątynnym, z freskami Apolla na suficie.

Przez 364 dni w roku melomani z całego świata przyjeżdżają do Wiednia, aby przeżyć niezapomniane wrażenia muzyczne. Dzięki architekturze, akustyce, muzyce, lokalizacji i atmosferze, Musikverein znajduje się na szczycie listy 12 najlepszych miejsc muzycznych na świecie.

o2 arena

4. Verona Arena we Włoszech

12 najlepszych miejsc muzycznych na świecie po prostu musi zawierać najlepszą lokalizację dla epickich przedstawień operowych. Arena w Weronie została zbudowana w I wieku i do dziś można ją znaleźć stojącą nieruchomo i goszczącą fanów opery z całego świata.

Arena w Weronie jest kamiennym amfiteatrem na świeżym powietrzu, a jej ściany opowiadają historie gladiatorów i szepczą słowa zespołów popowych. Eliptyczny kształt stawia Arenę w Weronie jako jedno z najlepszych miejsc we Włoszech na koncert na żywo. Akustyka, miejsce oświetlone nocą sprawiają, że jest to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc muzycznych w Europie.

 

5. National Center for the Performing Arts w Pekinie, Chiny

Jajowaty, nowoczesny obiekt sztuki, Narodowe Centrum Sztuk Scenicznych jest jednym z najbardziej imponujących budynków w Pekinie. Oprócz wyjątkowej formy centrum, wokół niego znajduje się sztuczne jezioro.

Narodowe Centrum Sztuk Scenicznych jest najlepszym miejscem do podziwiania opery i koncertów na żywo w Chinach. Jeśli jednak wolisz tradycyjne chińskie wykonania muzyczne, to sala koncertowa jest idealnym miejscem.

 

6. Najlepsze obiekty muzyczne na świecie: Arena of Nimes we Francji

Najbardziej starożytny rzymski amfiteatr może pomieścić aż 24 000 miłośników muzyki. Ten niesamowity obiekt muzyczny przyciąga tysiące odwiedzających każdego roku, na jedne z najbardziej porywających wydarzeń muzycznych we Francji.

Od współczesnego kicking popu po Hansa Zimmera, wydarzenia muzyczne na żywo w Arenie w Nimes są niezapomniane. Ze ścianami oświetlonymi kolorowymi światłami w nocy, z włączonymi systemami dźwiękowymi - koncert tutaj jest naprawdę elektryzujący.

 

7. Waldbuhne w Berlinie

Położony w Parku Olimpijskim w imprezowym Berlinie, Waldbuhne jest amfiteatrem na świeżym powietrzu. Pearl Jam, Filharmonia Berlińska i Taylor Swift to tylko niektórzy z artystów koncertujących w tym ogromnym obiekcie muzycznym.

Waldbuhne został po raz pierwszy zbudowany na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w 1934 roku, ale od tego czasu stał się jednym z 12 najlepszych miejsc muzycznych w Niemczech i na świecie. Możesz być jednym z 20 000 szczęśliwców uczestniczących w koncercie muzycznym na żywo, w otoczeniu lasów. Ten fantastyczny obiekt muzyczny gościł wiele epickich koncertów na przestrzeni lat, więc możesz być częścią historii muzyki podczas kolejnego wielkiego wydarzenia muzycznego w Niemczech.

 

8. Yuyintang w Szanghaju, Chiny

Nasza lista 12 najlepszych miejsc muzycznych nie będzie kompletna bez najlepszego podziemnego klubu muzycznego w Chinach. Yuyintang w Szanghaju nie jest tak duży jak inne miejsca muzyczne na świecie, ale jest jednym z najlepszych.

Jest intymny i jedyny w swoim rodzaju, więc czeka cię epicka noc muzyczna. Fani rocka z całego świata, mają klub Yuyintang na swojej liście najlepszych klubów rockowych przez ostatnie 10 lat. Dlatego może nie ma najbardziej imponującej fasady zewnętrznej, ale dźwięki i wibracje sprawią, że będziesz się odbijać.

 

9. Najlepsze miejsca muzyczne na świecie: Felsenreitschule w Salzburgu, Austria

Kiedy rezerwujesz bilet na Festiwal w Salzburgu, gdzie kręcili Sounds of Music - możesz być pewien, że to miejsce muzyczne jest niesamowite. Felsenreitschule to sala muzyczna o barokowym wystroju, z 96 arkadami za sceną.

Podczas występów muzycznych, murowane arkady są podświetlane na kolorowo, co jeszcze bardziej przyciąga publiczność. Niezależnie od preferencji muzycznych, występ w austriackiej Felsenreitschule to wydarzenie dla wszystkich zmysłów - dokładnie tak, jak muzyka powinna działać i oddziaływać.

 

10. Teatr Starożytny w Taorminie, Włochy

Teatr starożytny w Taorminie, z widokiem na kalabryjskie wybrzeże, został zbudowany przez Greków około III wieku p.n.e.. Celem tego spektakularnego teatru były wielkie przedstawienia dramatyczne.

Z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze i lądy, znajdziesz to jedno z najbardziej inspirujących miejsc muzycznych na świecie. Dlatego też, z miejscem dla orkiestry, tancerzy, śpiewaków, zobaczysz, że ten starożytny teatr jest spektakularnym miejscem dla zachodu lub wschodu słońca wydarzeń muzycznych na żywo.

 

11. Mao Livehouse w Szanghaju

Od muzyki elektronicznej po pop, Mao Livehouse jest największym miejscem muzycznym w Szanghaju. Więc jeśli chcesz doświadczyć najlepszego życia nocnego i sceny muzycznej w Szanghaju, to Mao Livehouse jest miejscem IT dla mieszkańców i turystów.

Mao Livehouse posiada najlepszy system nagłośnienia w Chinach, co czyni go najlepszym miejscem do słuchania muzyki na żywo i miejscem, w którym można się wyluzować i dać czadu.

 

12. Najlepsze miejsca muzyczne na świecie: Teatr Starożytny w Orange, Francja

Rzymski teatr w Orange zabawia fanów muzyki od I wieku naszej ery. Znajduje się w mieście Orange, organizuje koncerty i coroczny letni festiwal operowy we Francji.

Możesz być jednym z 10,000 ludzi cieszących się niezapomnianym występem muzycznym w najlepiej zachowanym teatrze w Europie. Teatr pomarańczowy jest oddalony od Marsylii, ale ta krótka podróż pociągiem zabierze Cię w przeszłość, do czasów rzymskich i na najlepsze spektakle dramatyczne w świecie muzyki.