Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

Podróż pociągiem w Budapeszcie: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć

Budapeszt jest z pewnością centrum Węgier. Jest to centralny punkt jeśli chodzi o podróż pociągiem w Budapeszcie, gdzie zatrzymuje się wiele pociągów. Podczas gdy podróż pociągiem w Budapeszcie i w ogóle jest ekscytujące i często nowe doświadczenie dla wielu ludzi, może być również trochę nerwowy w czasach, zwłaszcza w nowym i obcym mieście. Zapoznajcie się z 10 rzeczami, które musicie wiedzieć o podróżowaniu pociągiem w Budapeszcie.

Stacje kolejowe

Istnieją trzy główne stacje kolejowe, z których można podróżować pociągiem w Budapeszcie i są to:

  • Keleti: Znajduje się we wschodniej części miasta. Jest to główny międzynarodowy i międzymiastowy dworzec kolejowy w Budapeszcie.
  • Nyugati: Znajduje się na zachodzie.
  • Deli: Znajduje się na południu.

Podróże: Transfery z lotniska

Najbliższą stacją kolejową Terminalu 2 na lotnisku w Budapeszcie jest Ferihegy, z której kursują pociągi do i z dworca Nguyati w Budapeszcie.

Podróżowanie z bagażem

Osoby podróżujące po mieście z plecakami, torebkami lub innym bagażem podręcznym powinny przechowywać go na podłodze między nogami podczas podróży pociągiem, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo dla kobiet

Kobiety mogą czuć się swobodnie podróżując pociągiem po Budapeszcie. Centrum miasta jest dość bezpieczne jak na tak duże miasto i tak długo, jak podróżujące używają zdrowego rozsądku i nie podejmują niepotrzebnego ryzyka tylko dlatego, że są na wakacjach, mogą być pewne, że nic złego im się nie stanie.

Unikanie kradzieży kieszonkowych

Turyści są najbardziej narażeni na kradzież kieszonkową w zatłoczonych miejscach transportu publicznego, takich jak dworce kolejowe, gdzie mogą zdarzyć się inne drobne kradzieże. Chociaż nie jest to powód do niepokoju, zaleca się, aby turyści byli świadomi i zachowali czujność.

Podróżowanie pociągiem po Budapeszcie

W Budapeszcie znajduje się wiele różnych linii kolejowych, a podróż pociągiem stanowi dużą część transportu publicznego, co oznacza, że pociągiem można dostać się niemal wszędzie. Należy pamiętać o sprawdzeniu godzin i różnych linii kolejowych, którymi trzeba dojechać do celu. Informacje te można znaleźć w Internecie lub na dworcu kolejowym. Bilety można również kupić na dworcach.

budapeszt

Aby podróżować pociągiem w Budapeszcie, należy zaopatrzyć się w kartę Budapesztu

Gdy już będziecie w Budapeszcie dzień lub dwa i zorientujecie się w sytuacji, koniecznie zaopatrzcie się w Budapest Card. Karta ta oferuje szereg dodatków, takich jak bezpłatny wstęp do niektórych muzeów, bezpłatne przejazdy autobusem/pociągiem/tramwajem/wodą oraz rejsy wodne.

Podróżowanie pociągiem podczas jednodniowych wycieczek po Budapeszcie

Istnieje wiele fantastycznych wycieczek jednodniowych, które można odbyć podróżując pociągiem po Budapeszcie. Zabiorą Cię one do niesamowitych miejsc i pokażą spektakularną scenerię po drodze. Upewnijcie się, że zrobiliście rozeznanie przed wyjazdem. Upewnij się, że w pełni wykorzystasz swój czas w tym mieście.

Piękne stacje kolejowe

W Budapeszcie znajdują się jedne z najstarszych i najpiękniejszych dworców kolejowych na Węgrzech. Koniecznie odwiedźcie Dworzec Wschodni (Keleti Palyaudvar) i Dworzec Zachodni (Nyugati Palyaudvar), do których musicie się dostać podróżując pociągiem po Budapeszcie, a gdy już tam będziecie, poznajcie historię i spektakularną architekturę Budapesztu.

Historia linii kolejowych

Linia M1 w Budapeszcie jest drugą najstarszą podziemną linią kolejową na świecie. Działa ona od 1894 roku i została nawet wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym mieście jest tak wiele historii, a pociągi są w użyciu od wieków i nadal jeżdżą sprawnie.

Budapeszt naprawdę ma to wszystko i jest popularnym celem podróży turystów. Dlaczego więc nie być jak miejscowi i nie skorzystać z pociągów jako formy transportu publicznego? Nie będziecie zawiedzeni!