Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

7 najlepszych miast do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie

Zielone parki, szlaki turystyczne w górach i dobra pogoda sprzyjają zabawie na świeżym powietrzu. Kosmopolityczne miasta Europy mają wszystko, więc możesz spróbować wszystkich aktywności na świeżym powietrzu, które Europa ma do zaoferowania. Od jazdy na rowerze w Amsterdamie po surfing w Monachium, te 7 najlepszych miast do aktywności na świeżym powietrzu w Europie to idealne miejsce na wakacje.

 

1. Najlepsze miasta do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie: Amsterdam, Holandia

Kiedy miasto zbudowane jest wokół kanałów rzecznych, na pewno spędzisz wakacje na świeżym powietrzu. Amsterdam jest znany jako najbardziej przyjazne rowerzystom miasto w Europie. Jazda na rowerze jest nie tylko środkiem transportu, ale sposobem na życie dla mieszkańców.

Jazda na rowerze to świetna aktywność na świeżym powietrzu w Europie, do podróżowania i zwiedzania. Inną opcją jest zwiedzanie miasta na łodzi, pod pięknymi mostami i holenderską architekturą. Po drodze można wysiąść na drinka w kolejnej kawiarni Boa lub uroczej restauracji nad rzeką Amstel.

Świeże powietrze, błękitne niebo i zmieniający się krajobraz to idealne warunki do pozostania aktywnym i w formie podczas wakacji.

 

2. Genewa, Szwajcaria

Szwajcaria ma najbardziej malownicze widoki w Europie, a Genewa jest otoczona przez oszałamiającą naturę. Mieszkańcy wykorzystują widoki i otaczające ich tereny, pozostając aktywnymi na świeżym powietrzu. Na przykład, Jezioro Genewskie, znane również jako Jezioro Leman, jest ulubionym miejscem do uprawiania sportów wodnych.

Przejażdżki łodzią, wędkarstwo, kajakarstwo, pływanie czy rafting to tylko niektóre z aktywności na świeżym powietrzu, jakie można uprawiać nad Jeziorem Genewskim. Możesz wypożyczyć łódź lub wziąć udział w niedrogim kursie żeglarstwa.

Jeśli jesteś osobą lubiącą góry, to szlaki Alp Szwajcarskich znajdują się w odległości krótkiej przejażdżki od miasta. Kolarstwo górskie, wędrówki, campingi i jazda na nartach w zimie to wspaniałe zajęcia na świeżym powietrzu, którymi możesz cieszyć się w Genewie.

 

3. Najlepsze miasta do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie: Monachium, Niemcy

Monachium jest domem dla jednego z największych parków miejskich na świecie, Englischer Garten. Rozległe i zielone tereny są idealne do spędzania czasu na świeżym powietrzu, co plasuje Monachium na szczycie listy 7 najlepszych miast do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie.

W ogrodzie Englischer Garten możesz być aktywny, biegając lub odpoczywając na pikniku nad wodą, opalając się i pływając. Innym wspaniałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Monachium jest stworzona przez człowieka rzeka Eisbach, w ogrodzie angielskim. Jest to ulubione miejsce surferów, którzy łapią fale i ćwiczą swoje ruchy.

monachium

4. Wiedeń, Austria

Pozostając w mieście lub wybierając się na wieś, Wiedeń jest wspaniałym miastem do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie. Rejs po Dunaju lub wycieczka poza ruchliwe centrum do rezerwatu przyrody Lainzer Tiergarten - Wiedeń ma do zaoferowania wiele atrakcji na świeżym powietrzu dla każdego typu podróżnika.

Jeśli zdecydujesz się zostać w centrum, jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie jest wycieczka Segwayem lub rejs po Dunaju. Ale jeśli wolisz zwiedzać Wiedeń jak miejscowy i odkrywać jego ukryte skarby, to rezerwat przyrody jest idealnym miejscem.

25 km kwadratowych lasów i dzikiej przyrody czeka na Ciebie w największym parku miejskim Wiednia. Spacer, jogging lub piknik w tej zielonej oazie sprawią, że Twoje wiedeńskie wakacje będą kompletne.

 

5. Najlepsze miasta do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie: Zurych, Szwajcaria

Kiedy szczyty i krajobrazy gór alpejskich są wokół, a przed Tobą oszałamiające jezioro, jesteś skazany na jedno z najlepszych miast do aktywności na świeżym powietrzu w Europie. Zurych jest wesołym i tętniącym życiem miastem, gdzie można podróżować pociągiem SZU do wieży widokowej. Wieża widokowa znajduje się na Uetilberg, pięknej górze w mieście, z której roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę.

Jeśli lubisz piesze wędrówki, to możesz wspiąć się do centrum różnymi szlakami turystycznymi z Uetilberg. Innym wspaniałym zajęciem na świeżym powietrzu w Zurychu jest zabawa na prawym brzegu rzeki, gra w siatkówkę plażową lub po prostu relaks, w Flussbad Oberer Letten, miejscu, w którym miejscowi spędzają czas.

Jeśli wolisz robić to jak turysta w Zurychu, to wskocz na łódź na rejs wokół Limmatschifffahrt, który zabierze Cię pod 7 mostami miasta.

 

6. Nicea, Francja

Bieganie lub poranna kąpiel w morzu, to jedna z najbardziej ekscytujących aktywności. Nawet będąc na wakacjach, pozostanie aktywnym i w formie równoważy się z degustacją lokalnej kuchni i rozpieszczaniem się. Do tego wszystkiego, aktywny stan umysłu czuje się wspaniale, kiedy Francuska Riwiera inspiruje Cię i dodaje energii i witaminy c.

Nicea jest wspaniałym miastem do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie. Jazda konna na plaży, pływanie, szukanie muszelek i piknik przy zachodzie słońca to wszystko wspaniałe zajęcia na świeżym powietrzu, aby cieszyć się tym, co najlepsze na Riwierze Francuskiej.

 

7. Najlepsze miasta dla aktywności na świeżym powietrzu w Europie: Florencja, Włochy

Florencja jest jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech. Możesz odkrywać miasto jak wszyscy turyści, lub w zupełnie wyjątkowy i niezapomniany sposób. Spacery lub jazda na rowerze po zabytkach i punktach widokowych to dwie fantastyczne aktywności na świeżym powietrzu we Florencji.

Jeśli jednak chcesz spróbować dwóch niezwykłych aktywności na świeżym powietrzu, a także kilku z najlepszych aktywności na świeżym powietrzu w Europie, to spróbuj lotu balonem na gorące powietrze i skoku ze spadochronem. Architektura i parki Florencji są oszałamiające, a widok z góry dosłownie zapiera dech w piersiach.

Jeśli chcesz pokonać tłumy turystów i spróbować nowych zajęć na świeżym powietrzu, to Florencja jest niesamowitym miastem do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie.

 

Zajęcia na świeżym powietrzu w Europie

Europa jest pełna niespodzianek. Niezależnie od tego, ile razy podróżowałeś do Europy, zawsze znajdziesz tu nową przygodę. Nasze 7 najlepszych miast do spędzania czasu na świeżym powietrzu w Europie są idealne dla poszukiwaczy przygód i wrażeń. Ponadto, dla tych z Was, którzy po prostu chcą odkrywać piękne plenery i krajobrazy.