Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

Najlepsze wakacje na łodziach kanałowych i rzecznych w Europie

Podróżnicy szukający najlepszych wakacji na kanałach i łodziach rzecznych w Europie mogą spać spokojnie wiedząc, że Europa ma wspaniałe widoki. Jednak, aby wiedzieć, gdzie najlepiej spędzić wakacje pod żaglami, trzeba przeprowadzić pewne badania. Istnieje pięć krajów z fantastycznymi kanałami i łodziami rzecznymi.

Można odwiedzić je wszystkie lub wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. To co jest pewne, to fakt, że będziesz miał kilka słynnych przejażdżek kanałami i rzekami na tych wakacjach. Oto nasze pięć najlepszych wakacji nad kanałami i łodziami rzecznymi w Europie:

1. Wakacje na kanale i łodzią rzeczną we Francji

Francja to piękny kraj z wieloma możliwymi miejscami na wakacje na kanale lub łodzią rzeczną. Kilka z regionów Francji wyróżnia się pod tym względem: Midi, region Akwitanii i Camargue. Każdy z nich posiada wyjątkowe walory.

Pierwszym z nich jest Canal du Midi, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i najstarszy sztuczny szlak wodny w Europie, który nadal ma swój pierwotny przebieg. To dzieło Pierre'a Paula Riqueta zostało ukończone w 1681 roku. Po drodze, płynąc w dół Midi, możesz zobaczyć Le Somail i Carcassonne, dwie urocze średniowieczne osady. A jeśli kochasz dobre jedzenie i wspaniałe wino, możesz spróbować słynnych Midi Minervois i Corbieres, a także cassoulet, lokalnego przysmaku.

Camargue w południowej Francji jest nieco bardziej nowoczesna, z pięknym słonecznym klimatem i bliskością morza Śródziemnego. Podczas podróży po Camargue można studiować bujną przyrodę i życie ptaków. Co więcej, w obszarach miejskich można znaleźć urocze kawiarenki.

Wreszcie, Akwitania zawładnie Twoim sercem, gdy będziesz przemierzał jej soczyste doliny, oglądał wodospady i zapierające dech w piersiach klify. Istnieje wiele tras do podjęcia, w tym żeglowanie w dół rzeki Charente. We Francji każda ścieżka jest urzekająca, a doświadczanie jej w pełni jest wspaniałym uczuciem.

kanały

2. Wakacje na łodziach kanałowych i rzecznych we Włoszech

Kiedy myślisz o kanałach i Włoszech, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy jest Wenecja. Wenecka laguna jest ogromna, poprzecinana kanałami i oferuje wyjątkowe doświadczenie dla podróżników, którzy kochają żeglarstwo. Ale nawet bardziej niż żeglowanie po kanałach samej Wenecji, włoskie wybrzeże jest atrakcją samą w sobie.

Na początek, możesz odwiedzić urokliwe wyspy Torcello, Burano i Murano, które mają wiele do zaoferowania. Jeśli chcesz, spędź czas w jednym z ich licznych sklepów specjalistycznych. Jeśli nie, zawsze możesz popłynąć dalej do samej Wenecji. Każdy szlak wodny jest tam piękny, szczególnie gdy pogoda dopisuje. Przenieś się na rzekę Brenta lub Sile, aby odbyć bardziej malownicze wycieczki po włoskich krajobrazach.

Włochy mają wiele do zaoferowania ze swoimi pięknymi rzekami, a kanały w Wenecji są obowiązkowym punktem zwiedzania. Jeśli chcesz zobaczyć najlepsze europejskie zabytki i wspaniałe szlaki wodne, znajdziesz je we Włoszech.

 

3. Wakacje na kanale i łodzi rzecznej w Niemczech

Niemcy mogą nie być pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl, gdy mowa o najlepszych wakacjach na kanale i łodziach rzecznych w Europie. Jednak kraj ten nie jest pozbawiony pięknych szlaków wodnych, które można odkryć. Dwa regiony wyróżniają się spośród innych: Meklemburgia i Brandenburgia, ze swoimi fascynującymi kanałami i jeziorami otoczonymi bujnymi lasami.

Szczególnie urzekające jest to, że po drodze można zobaczyć zachwycające pałace, średniowieczne zamki i osobliwe stare miasteczka. A ci, którzy kochają naturę, z pewnością będą zachwyceni dziewiczą przyrodą i bogactwem dzikich zwierząt.

W samym Berlinie znajduje się więcej mostów niż w Wenecji i prawie 100 kanałów do zwiedzania. Jednak Twoja niemiecka przygoda z kanałami i łodziami rzecznymi może zaprowadzić Cię także do Poczdamu i Brandenburgii. Nie przegap okazji, aby poznać Niemcy w ten wyjątkowy i relaksujący sposób.

 

4. Belgia

Belgia ma wielki bonus po swojej stronie, jeśli chodzi o najlepsze wakacje nad kanałami i łodziami rzecznymi w Europie. Tym bonusem jest region flamandzki i piękno jego dróg wodnych. Podczas gdy belgijskie drogi wodne nie są tradycyjne w sensie oferowania zapierającego dech w piersiach wiejskiego otoczenia, z pewnością mogą zabrać Cię do kilku ekscytujących miejsc.

Na przykład Brugia jest z pewnością warta odwiedzenia, a zwiedzanie jej kanałami sprawia, że podróż jest jeszcze bardziej ekscytująca. W powietrzu Brugii unosi się pewien romantyzm, podobny do tego, jaki panuje w Wenecji. A urocze średniowieczne budowle i sklepy z czekoladą tylko dodają tej atmosfery.

Dalej jest Ypres, wspaniałe miejsce pełne historycznego znaczenia i unikalnych flamandzkich widoków, dźwięków i smaków. Popłyń w kierunku pysznych belgijskich, ręcznie robionych czekoladek lub żywych i mocnych belgijskich piw. Ten kraj przywita Cię czystą rozkoszą dla wszystkich zmysłów.

 

5. Holandia

Żadna lista najlepszych europejskich destynacji nie może być kompletna bez Holandii. Dotyczy to również miejsc, które oferują najlepsze wakacje na kanałach i łodziach rzecznych w Europie. Kraj szlaków wodnych musiał znaleźć się na tej liście, ze względu na wspaniałe widoki, malownicze trasy oraz łatwość i spokój żeglowania.

Holenderska przyroda i jej szlaki wodne oferują wspaniałe wrażenia. Prawdopodobnie żadne inne miejsce nie może pochwalić się tak płynną żeglugą przez maleńkie wioski i obok tak wielu pięknych widoków. Wyobraź sobie, że mijasz tradycyjnie wyglądające holenderskie wiatraki, z ich rozpoznawalnym wyglądem i urokiem. Wyobraź sobie patrzenie na tulipany kołyszące się na wietrze podczas rejsu przez region Fryzji.