Najnowsze artykuły

Żywa legenda kina - Clint Eastwood

Clint Eastwood urodził się 31 maja 1930 roku. Był amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem. Jego filmy i role były bastionem tradycyjnych wartości...

Czytaj Więcej

10 najlepszych ogrodów zoologicznych do odwiedzenia z dziećmi w Europie

Podróżowanie z dziećmi po Europie może być nie lada wyzwaniem. Dlatego bardzo ważne jest, aby dodać kilka atrakcji, które spodobają się dzieciom, jak na przykład wizyta w jednym z 10 najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie. Niektóre z najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie znajdują się w Europie. W sercu najlepszych miast w Europie, znajdują się zielone sanktuaria i 10 najlepszych ogrodów zoologicznych do odwiedzenia z dziećmi w Europie.

1. Zoo Schonbrunn w Wiedniu

Schonbrunn Zoo w Wiedniu, jest również domem dla 500 gatunków zwierząt, od 1752 roku. Na przykład, najstarsze zoo w Europie jest domem dla słonia afrykańskiego i pandy olbrzymiej. Wiedeńskie zoo o powierzchni 42 akrów znajduje się w pałacu i ma kilka niesamowitych atrakcji dla dzieci i rodziców.

Na przykład, domek w lesie deszczowym w zoo jest wspaniałą, stworzoną przez człowieka repliką prawdziwego lasu deszczowego z burzami. Podczas wędrówki wokoło warto zwrócić uwagę na azjatyckie wydry małpiatki i kraby wampiry. Ponadto czeka na Ciebie dom niedźwiedzi polarnych, tygrysów i gepardów, dom koali i wiele innych domów wspaniałych zwierząt.

Wejście do wiedeńskiego ZOO Schonbrunn jest bezpłatne na podstawie wiedeńskiego biletu. Można tam dojechać metrem U4 Hietzing.

 

2. 10 najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie: Alpejskie Zoo w Innsbrucku

Położone w zapierającym dech w piersiach Tyrolu w Austrii, alpejskie zoo w Innsbrucku jest domem dla ponad 150 gatunków zwierząt. To niesamowite zoo znajduje się u podnóża pasma górskiego Nordkette w austriackich Alpach. Jeśli więc planujesz rodzinną wycieczkę w Alpy, upewnij się, że znajdziesz czas na Alpenzoo Innsbruck.

Wasze dzieci będą absolutnie zachwycone niedźwiedziami brunatnymi, rysiami, złotymi orłami, wydrami i salamandrą ognistą. To tylko niektóre z gatunków zwierząt, które można zobaczyć w alpejskim zoo. Podczas gdy Twoje dzieci będą podziwiać zwierzęta, Ty będziesz zachwycony wspaniałymi widokami.

Możesz dostać się do tego niesamowitego zoo transportem publicznym, z centrum miasta. Ponadto, istnieją różne przyjazne dla budżetu opcje przepustek do zoo, dzięki czemu można zobaczyć wszystko.

tygrys zoo

3. Najlepsze Zoo w Czechach: Praski Ogród Zoologiczny

Praga słynie z oszałamiających mostów, malowniczych widoków, architektury i imprez. Niewiele osób wie jednak o praskim zoo, które zajmuje honorowe miejsce wśród najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie do odwiedzenia z dziećmi.

O.5 km kwadratowych sprawia, że praskie zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Europie, mieszczącym ponad 4000 zwierząt. Jest tu więc mnóstwo pawilonów i zwierząt do pozdrowienia, na przykład słoń azjatycki Shanti, Bikira, przyjazny goryl, i wiele innych wyjątkowych i pięknych zwierząt.

Praski ogród zoologiczny jest otwarty codziennie i można do niego dojechać autobusem lub tramwajem. Nasza rada na wspaniałą rodzinną zabawę w Pradze jest zaplanowanie pełnej rodzinnej wycieczki do praskiego zoo, ponieważ Twoje dzieci będą chciały odkryć to wszystko.

 

4. 10 najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie: Ogród Zoologiczny w Berlinie

Najstarsze zoo w Niemczech jest domem dla jednych z najbardziej niezwykłych zwierząt na świecie. Flaming chilijski i pingwin afrykański to tylko kilku z wyjątkowych mieszkańców, których spotkasz podczas rodzinnej wizyty w berlińskim zoo. Rzadkie i egzotyczne zwierzęta sprawiają, że Berlin jest jednym z najlepszych ogrodów zoologicznych do odwiedzenia z dziećmi w Europie.

Berliński Ogród Zoologiczny znajduje się w centrum jednego z najbardziej ekscytujących miast w Europie, a zoo nie jest tu wyjątkiem. Jeśli jesteś w mieście na długi weekend, to zdecydowanie powinieneś znaleźć czas na dzień w zoo, pawilonach i akwarium.

Jedną z najlepszych rzeczy w tym zoo jest to, że istnieją specjalne ceny biletów dla małych i dużych rodzin, pojedyncze wejście do zoo, lub combo z wejściem do akwarium.

 

5. Najfajniejsze Zoo w Hamburgu: Hagenbeck Tierpark

Hamburg jest świetnym miejscem na city-break, a także fajnym miastem do odwiedzenia z dziećmi. Hagenbeck Tierpark w Hamburgu jest jednym z przykładów zabawnych rzeczy do zrobienia w Hamburgu z dziećmi. Jest to jeden z najfajniejszych ogrodów zoologicznych w Europie i Niemczech. Ten fantastyczny ogród zoologiczny, będący domem na świeżym powietrzu dla ponad 1800 zwierząt, posiada Ocean Arktyczny. Ocean Arktyczny to miejsce, w którym wyruszysz na rodzinną przygodę i odwiedzisz niedźwiedzie polarne, pingwiny i niedźwiedzie morskie.

Jeśli jesteś w Hamburgu na kilka dni, to powinieneś zaopatrzyć się w Hamburg Card. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z wielkich zniżek na atrakcje turystyczne, a także zniżek do zoo i tropikalnego akwarium w zoo.

 

6. Zoo w Antwerpii w Belgii

Jednym z 10 najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie jest Zoo w Antwerpii. Tak jak w każdym z niesamowitych ogrodów zoologicznych na naszej liście, w Zoo w Antwerpii można podziwiać najpiękniejsze zwierzęta na świecie. Jednak jedną z rzeczy, która odróżnia Antwerpskie Zoo od innych ogrodów zoologicznych, jest specjalny program dla zagrożonych zwierząt, takich jak bonobo i okapi.

Najlepsze zoo w Belgii bardzo się rozrosło na przestrzeni lat. ZOO rozrosło się tak bardzo, że nie znajduje się w centrum miasta, bardzo blisko dworca głównego. Ponadto, zoo's Skywalk ujawni najbardziej zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na ogrody i jeden z off-the-beaten-path miasta w Europie.

 

7. La Palmyre Zoo w Les Mathes, Francja

Piękne zoo w Les Mathes w La Palmyre położone jest wśród zielonych lasów i wydm. Znajdują się tam oznaczone szlaki, które zabiorą Ciebie i dzieci na wycieczkę po świecie zwierząt i cudów natury w jednym z najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie.

Dzikie lwy morskie i dzikie koty, flamingi kararyjskie i żółwie olbrzymie, to tylko niektóre z wyjątkowych zwierząt, które można tu spotkać. To wspaniałe zoo znajduje się w regionie Nowej Akwitanii we Francji, na wybrzeżu Atlantyku, wspaniała przygoda z Paryża pociągiem.

 

8. Artis Zoo w Amsterdamie

Zaledwie 15 minut od centrum miasta, znajdziesz pierwsze zoo w Amsterdamie i jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie. Artis Royal Zoo jest domem dla zebr, motyli, tropikalnych ryb i najdrobniejszych organizmów, które zauroczą Twoje dzieci, w ARTIS-Micropia.

Wizyta w amsterdamskim zoo jest jedną z najlepszych rodzinnych rozrywek w Amsterdamie. Z wieloma pawilonami, akwarium i starymi dębami, zoo Artis w Amsterdamie jest jednym z malowniczych i wyjątkowych miejsc, które warto odwiedzić będąc w Holandii.

Lepiej kupić bilet do zoo Artis i Micropia, aby cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania amsterdamskie królewskie zoo.

 

9. Najlepsze Zoo w Anglii: Chester Zoo

Największe zoo w Anglii znajduje się w Cheshire i jest domem dla ponad 35 000 zwierząt. Chester Zoo jest jednym z najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie do odwiedzenia z dziećmi, ponieważ jest tam tak wiele zwierząt i ogrodów do zwiedzania. Znajdują się tam zwierzęta z całego świata, takie jak lemury, dzioborożec wielki, dzioborożec i wiele innych unikalnych zwierząt.

Jeśli masz czas, aby przedłużyć swoją rodzinną wycieczkę, nie zapomnij odwiedzić pięknych ogrodów w zoo. Kolekcje kwiatów w Chester zoo mają światową sławę, a orchidee są absolutnie wyjątkowe. Wizyta w zoo w Chester jest idealnym rodzinnym zajęciem na świeżym powietrzu.

 

10. Najlepsze zoo w Europie: Zoo w Bazylei w Szwajcarii

Najlepsze zoo w Szwajcarii znajduje się w samym sercu Bazylei. W zoo w Bazylei mieszkają zwierzęta z całego świata, a w różnych zagrodach można zobaczyć każde zwierzę w jego naturalnym środowisku.

Kolejną niesamowitą rzeczą, która stawia zoo w Bazylei na liście 10 najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie, jest zoo dla dzieci. Tutaj Twoje dzieci będą miały bezcenną okazję poznać domowe zwierzęta z całego świata, pogłaskać je i nakarmić.

Wizyta w zoo to niesamowity wypoczynek na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Zielone ogrody i lasy, niezwykłe zwierzęta i rośliny, będą fascynować i bawić dzieci. 10 najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie, które warto odwiedzić z dziećmi, to ukryte skarby Europy i warte są co najmniej całodniowej wycieczki.