Najnowsze artykuły

Jak pomalować lusterka przy użyciu...

Ciekawe lusterka? Możesz dopasować je do zacisków hamulcowych lub felg i emblematów. Możesz wybrać kolor i efekty wykończenia. Chcesz, aby Twój...

Czytaj Więcej

5 najlepszych świąt narodowych w Europie, które warto przeżyć

Kraje europejskie uwielbiają obchodzić swoje święta narodowe - szczególnie te, które odwiedza wielu turystów. Czy planujesz odwiedzić jeden z tych krajów podczas ich świąt narodowych? Jeśli tak, istnieje wiele sposobów, aby dołączyć do świętowania!

Będziesz miał również doskonałą okazję, aby dowiedzieć się nieco więcej o historii tego kraju. Doświadczenie lokalnej dumy może sprawić, że jeszcze bardziej docenisz ten kraj i jego mieszkańców. Przyjrzyjmy się 5 najlepszym świętom narodowym w Europie:

Oficjalne urodziny królowej, Wielka Brytania

Król Jerzy II był władcą, który ustanowił tradycję świętowania urodzin monarchy w 1748 roku. Od tego czasu Wielka Brytania obchodzi urodziny swojego monarchy. Jednak kilka razy zmieniano datę. Obecnie oficjalne urodziny królowej obchodzone są w drugą sobotę czerwca. Jeśli jesteś w Anglii w tym czasie, możesz zobaczyć Paradę Urodzinową Królowej. Ceremonia ta znana jest również jako Trooping the Color.

 

Dzień Republiki, Włochy

Włosi obchodzą Dzień Republiki 2 czerwca, co jest tradycją zapoczątkowaną przez nich w 1946 roku. Głosując za zniesieniem monarchii, Włosi utorowali drogę dla swojej Republiki. Jednak w 1977 roku przesunęli datę obchodów na pierwszą sobotę czerwca. Byli zaniepokojeni, że oryginalna data odbiła się negatywnie na ich gospodarce. Stara data została przywrócona dopiero w 2001 roku. W całych Włoszech w Dniu Republiki odbywa się wiele uroczystości, których można być świadkiem. Najbardziej spektakularnym widokiem jest przelot włoskich sił powietrznych.

 

Święto narodowe w Szwecji

Szwedzi obchodzą swoje święto narodowe 6 czerwca. Jest to radosna okazja dla całego kraju. Obchody Dnia Flagi ustanowiono w 1916 roku, a obecnie jest to dzień zabawy i relaksu. Odbywają się wtedy koncerty muzyczne, festiwale i różne imprezy, w których można wziąć udział. Jest to również dzień, w którym nowi Szwedzi oficjalnie otrzymują obywatelstwo. Szwecja dba o to, by każdy czuł się mile widziany w Dniu Flagi!

fajerwerki

Dzień Bastylii, Francja

Jeśli chodzi o Francuzów, ich dzień dumy narodowej przypada na 14 lipca. Jest to rocznica szturmu na Bastylię. Było to ważne wydarzenie podczas Rewolucji Francuskiej w 1789 roku. Od 1880 roku prawie co roku odbywa się parada wojskowa z tej okazji. To niesamowity widok do oglądania! Jest jednak wiele innych uroczystości, które również warto zobaczyć. Dzień Bastylii to dobry czas, aby być we Francji, a najlepiej w Paryżu.

 

Dzień Narodowy, Szwajcaria

Szwajcarski Dzień Narodowy przypada na 1 sierpnia. Obchodzony jest dzień, w którym trzy kantony założycielskie Szwajcarii zjednoczyły się w 1291 roku. Szwajcarzy poważnie traktują swoje święto narodowe. Jednym z głównych wydarzeń jest przemówienie kanclerza lub innych wysokich rangą urzędników. W Zurychu odbywa się również parada. Można wziąć udział w uroczystościach również w innych miastach i miasteczkach. Szwajcarzy uwielbiają na przykład wypoczynek na wsi. Ośrodki narciarskie są kolejnym doskonałym miejscem, w którym można się znaleźć podczas Święta Narodowego.

Święta narodowe w Europie to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o historii narodu, który odwiedzasz. Jest to również zawsze dzień wypełniony zabawami i paradami.