Najnowsze artykuły

Jak pomalować lusterka przy użyciu...

Ciekawe lusterka? Możesz dopasować je do zacisków hamulcowych lub felg i emblematów. Możesz wybrać kolor i efekty wykończenia. Chcesz, aby Twój...

Czytaj Więcej

Lista najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie

Jarmarki Bożonarodzeniowe w pociągu pomogą Ci wczuć się w świąteczny nastrój podczas podróży do jednego z najlepszych miast Europy. Podróżuj pociągiem i spraw, by Twoje doświadczenie było najbardziej magiczne w historii! Wiele stacji znajduje się w samym centrum miasta, co sprawia, że podróż pociągiem jest najłatwiejszym sposobem dotarcia do celu. Niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić prezenty dla rodziny, spróbować grzanego wina, czy po prostu cieszyć się świąteczną atmosferą z najbliższymi, na pewno spędzisz niezapomniane święta. Zebraliśmy kilka najlepszych europejskich jarmarków bożonarodzeniowych, których nie chcesz przegapić.

Florencja, Włochy to nasz pierwszy wybór na świąteczne jarmarki

Jednym z najbardziej magicznych okresów w roku, aby odwiedzić Włochy jest czas Bożego Narodzenia. Weź pociąg do Florencji i zobacz starożytne zabytki oświetlone świątecznymi lampkami i poczuj zapach pieczonych kasztanów w powietrzu.

Popularnym rynkiem do odwiedzenia we Florencji jest Piazza Santa Croce we Florencji. Jest on wypełniony ładnymi drewnianymi straganami i znany jest z tego, że jest to tradycyjny niemiecki rynek bożonarodzeniowy. Piazza Santa Croce to idealne miejsce na zakup unikalnych prezentów i lokalnych przysmaków.

 

Londyn, Anglia

Zaznacz początek tego Christmas Markets by Train podróżą pociągiem do Londynu. Londyn jest pełen świątecznej radości od listopada do stycznia. Odwiedź londyńską zimową krainę czarów w Hyde Parku i zobacz drzewa ozdobione bajkowymi światłami, duże odkryte lodowisko, diabelski młyn, kolędników i wiele innych atrakcji na rynku. Wokół Muzeum Historii Narodowej w Londynie znajduje się wiele mniejszych rynków, na których można ogrzać się w rześkim zimowym powietrzu przy kieliszku chleba i świątecznym jedzeniu. Ponadto, dzięki fantastycznym cenom biletów kolejowych do Londynu, będziesz mieć trochę dodatkowych oszczędności na dalsze zakupy!

 

Berlin, Niemcy

Podróżuj do zaczarowanych jarmarków bożonarodzeniowych pociągiem!!! Berlin jest łatwo dostępny pociągiem w Europie, co czyni go idealnym celem podróży. Odkryj bogatą i fascynującą historię stolicy Niemiec, jak również ich różnorodne jarmarki bożonarodzeniowe, z najlepszymi sezonowymi zakupami, wydarzeniami i kulinarnymi przysmakami!

Gendarmenmarkt jest obowiązkowym punktem programu! To miejsce jest uznawane za jeden z najbardziej malowniczych berlińskich jarmarków bożonarodzeniowych. Skosztuj lokalnych przysmaków, takich jak pierniki, pieczone kasztany, grzane wino i kiełbaski, aby doświadczyć wspaniałych niemieckich Świąt Bożego Narodzenia.

jarmark

Praga, Republika Czeska

W przeciwieństwie do niektórych większych rynków w Europie, Prague Christmas Markets by Train oferuje więcej autentyczności i komfortu. Każdy jarmark ma niezapomnianą atmosferę. Kilka minut od głównego dworca kolejowego znajdują się jaskrawo udekorowane drewniane chaty na praskim rynku Starego Miasta. Mieszkańcy i turyści zbierają się tu, by kupić drobiazgi do pończoch, drewniane zabawki, ozdoby choinkowe, ręcznie robioną biżuterię i świece zapachowe.

Wybór produktów spożywczych i napojów sprzedawanych na targu jest bardzo bogaty. Na odwiedzających czekają tradycyjne czeskie potrawy, takie jak grillowana wieprzowina, czeskie babeczki, szyszki, piwo, mulina i inne typowe specjały staroczeskiej kuchni. Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze ma w sobie coś wyjątkowego. Śledź nas na Twitterze i Facebooku, aby być na bieżąco z naszymi najnowszymi ofertami.

 

Wiedeń, Austria jest naszym ostatnim miastem, do którego warto wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy pociągiem.

Zapraszamy na wycieczkę koleją do świątecznego Wiednia! Wiedeń jest miastem nostalgii i romansu i oferuje najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Dworzec kolejowy znajduje się zaledwie kilka minut jazdy taksówką lub autobusem od centrum miasta, co sprawia, że wiedeńskie Jarmarki Bożonarodzeniowe pociągiem są łatwo osiągalne. Najpopularniejszy jarmark w tej stolicy odbywa się na Rathausplatz, gdzie plac jest dobrze oświetlony przez migoczące światła i spektakularną choinkę.

Spróbuj pysznego ponczu i tradycyjnych słodyczy, szukając od straganu do straganu prezentów i ozdób. Każdego wieczoru z balkonu Rathaus odbywają się koncerty na trąbce, co jest wspaniałym sposobem na zakończenie doskonałego dnia.

 

Spraw, aby te Święta Bożego Narodzenia były niezapomniane dzięki wizycie na jednym z niezwykłych europejskich jarmarków bożonarodzeniowych.